در پانزدهمین نشست «یک دیدار یک عرضه فرابورس» عنوان شد

احتمال تعدیل مثبت در EPS شرکت «ریل سیر کوثر»

مینا عسکری- پانزدهمین نشست «یک دیدار یک عرضه فرابورس» شرکت حمل و نقلی راه‌آهنی ریل سیر کوثر با حضور مدیران این مجموعه معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، افسانه اروجی، مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس، با اشاره به این‌که این عرضه اولیه در روز چهارشنبه انجام خواهد شد گفت: این شرکت در بازار دوم پذیرش شده و تعهد عرضه 10 درصدی سهام را در روز اول دارد. به این ترتیب در روز چهارشنبه(امروز) 47 میلیون 182 هزار و 31 سهم این شرکت عرضه خواهد شد.

در ادامه این جلسه ابوالقاسم سعیدی، نایب‌رییس هیأت مدیره شرکت ریل گستر کوثر با تشریح مزیت‌های شبکه ریلی گفت: در حال حاضر 25 میلیون نفر مسافر با متوسط مسیر 600 کیلومتر و 35 میلیون بار با مسافت 800 کیلومتر جابه‌جا می‌شوند که حدود 3100 میلیارد تومان صرفه‌جویی سوخت در جریان است.

وی از دیگر محاسن شبکه ریلی را کاهش آلودگی محیط‌زیست اعلام کرد و گفت: 4 قطار حدود 500 نفر مسافر جابه‌جا می‌کند که معادل 20 اتوبوس است.

به گفته وی با همه این مزیت‌ها شبکه ریلی متناسب با نیاز رشد نکرده و ایران در صنعت ریلی عقب مانده است.

وی همچنین از ورود ناوگان جدید مسافری و افزایش سهم بازار این شرکت در سال آینده خبر داد و گفت: با توجه به این‌که هزینه راه‌آهن برای ما کم‌تر است سود سالیانه ما همیشه رو به افزایش است.

 

به گفته سعیدی 1.5 درصد واگن‌های کشور در اختیار این شرکت است و این مجموعه 2.5 درصد مسافران کشور را جابه‌جا می‌کند. همچنین واگن‌های این مجموعه از آخرین واگن‌های خریداری شده از کشور و جدید است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد