عقبگرد ۵۶۶ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران دیروز در حالی شاهد قرمزپوش شدن نماگرهای بورس تهران و غلبه عرضه بر تقاضای سهام در سهم‌های پیشرو بود که کاهش حجم معاملات سهام و بی‌انگیزگی در تالار شیشه‌ای باعث شده تا چراغ بازار سهام کم‌سو شود.

به گزارش فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات این روز با کاهش 566 واحدی روی رقم 96 هزار و 28 واحد ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن اما با کاهش 96 واحدی عدد 17 هزار و 146 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 721 واحدی به رقم 102 هزار و 713 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 475 واحدی به رقم 68 هزار و 19 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 823 واحدی عدد 205 هزار و 502 واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 3واحدی روی رقم یک هزار و 80 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های مخابرات ایران با 60 واحد، هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس و فولاد مبارکه با 56 واحد ملی صنایع مس ایران با 39 واحد کاهش بیش‌ترین تأثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی انفورماتیک با 32واحد، پالایش نفت تهران با 18 پالایش نفت بندرعباس با 12 واحد افزایش بیش‌ترین تأثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات بورس تهران در حالی به بیش از یک میلیارد و 896 میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 735 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 86 هزار و 37 نوبت داد و ستد بود.

آگهی عرضه بلوک 50.03 درصدی سهام شرکت توسعه معادن روی ایران توسط شرکت افق نیلی خلیج‌فارس به وکالت از شرکت‌های خدمات بازرگانی آینده‌نگر مهر، سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایران و نگین ساحل رویال به قیمت پایه 6614 ریال روانه میز فروش بورس تهران شد.

همچنین اطلاعیه عرضه اوراق مشارکت طراح‌های عمرانی انتفاعی دولت برای وی چهارشنبه و همچنین عرضه اسناد خزانه اسلامی در نماد سخاب 74، اخزا 6074، اخزا 6044، برای امروز دوشنبه منتشر شد.

بازار سهام در حالی با معاملاتی کم‌حجم و رخوت‌آور در اغلب نمادهای معاملاتی نبود انگیزه در بازار سهام و درعین‌حال عدم حمایت حقوقی‌‌ها از سهم‌های پیشرو باعث شده تا چراغ بازار سهام کم‌سو شود.

این در حالی است که عدم یک نقشه استراتژیک برای حمایت از بازار سهام از سوی دولت و برنامه آن برای این بازار باعث شده تا بازار سرمایه همچنان کودک یتیم اقتصاد ایران قلمداد شود.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد