تقویت ۱۶۵واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران دیروز همزمان با افزایش عرضه سهام در گروه خودرویی‌‌‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری شاهد حمایت حقوقی‌‌‌ها از سهم‌های پیشرو به ویژه در گروه فلزات اساسی، پالایشی و معدنی بود.

به گزارش فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات دیروز با افزایش 165واحدی روی رقم 96هزارو194 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 7واحدی عدد 17هزارو154 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 176واحدی به رقم 102هزارو889 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش156واحدی به رقم 68هزارو175 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 149واحدی عدد 205هزارو652 واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش یک واحدی روی رقم یک‌هزارو82 واحد ایستاد.

معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با 17واحد، سرمایه‌گذاری غدیر با 16واحد و سرمایه‌گذاری ملی ایران با 7 واحد کاهش بیش‌ترین تأثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با 39واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با 30واحد و پالایش نفت بندر عباس با 22واحد افزایش بیش‌ترین تأثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش‌کل معاملات بورس تهران در حالی به بیش از 279میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 55 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 69هزارو857 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات این روز نماد معاملاتی شرکت‌های تأمین ماسه ریخته‌گری، حق تقدم خرید سهام لابراتوارهای رازک، حق تقدم خرید سهام آهن و فولاد ارفع، حق تقدم خرید سهام بیمه میهن، لابراتوارهای رازک، گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان کیسون، کشت و صنعت پیاذر از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، سولیران، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، تولید و صادرات ریشمک، سرمایه‌گذاری غدیر، سرمایه‌گذاری صنعت و معدن متوقف شدند.

همچنین نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری ملت به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر تعلیق شد.

در بازار2 بورس تهران بیش از 275میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش بیش از 71میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده مواجه بود. در عین حال کم‌تر از 22میلیون سهم سرمایه‌گذاری ملی ایران به ارزش کم‌تر از 3 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

در صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس اما 14 میلیون سهم به ارزش بیش از 7میلیارد تومان از سوی بازارگردان این سهم به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد.

در تاپیکو نیز 12میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5میلیارد تومان با معاملات انتقالی مواجه بود. همچنین کم‌تر از 6میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش بیش از 3میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده با معاملات انتقالی روبه‌رو بود. در پتروشیمی جم اما 4میلیون سهم به ارزش بیش از 4میلیارد تومان کد به کد شد. همچنین بیش از 3.5میلیون سهم تولید برق ماهتاب کهنوج به ارزش کم‌تر از 3میلیارد تومان با معاملات انتقالی همراه شد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد