مدیرعامل فرابورس ایران در حضور هلدینگ‌‌‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مطرح کرد

فین‌تک، راهی برای رفع مسأله اطلاعات نامتقارن در بازار

مدیرعامل فرابورس ایران در نشست «همفکری با هلدینگ‌‌‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری» که در آستانه فیناستارز 2018 برگزار شد، هدف از برگزاری این گردهمایی‌‌‌ها را شکل‌گیری ادبیاتی دانست که شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌ها، مشاوران پذیرش، کارگزاران، پردازشگران اطلاعات مالی و حسابرسان بتوانند آن را در فعالیت‌های خود به‌کار گیرند. وی اظهار داشت: صنعت مالی جای نوآوری و فعالیت در حوزه تکنولوژی‌های مالی دارد و تاکنون فعالیت‌هایی نیز در این حوزه انجام شده است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی فرابورس ایران، امیرهامونی با بیان این‌که اخیراً نیز نشست‌هایی در سراسر دنیا برای فعالیت بورس‌‌‌ها در حوزه فین‌تک برگزار می‌شود و شرکت‌های بزرگی در دنیا روی این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کنند، گفت: هدف از نشست حاضر برای بررسی نقش هلدینگ‌‌‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فین‌تک است و این‌که فین‌تک می‌تواند چه کمکی به پوست‌اندازی صنعت مالی در حوزه هلدینگ و سرمایه‌گذاری بکند.

هامونی با اشاره به این‌که به نظر می‌رسد تنها چیزی که می‌تواند مسأله انتخاب نامساعد (کژگزینی) و مخاطرات اخلاقی (کژمنشی) را که به دلیل نبود تقارن اطلاعات میان طرفین به وجود می‌آید، در بازار حل کند همین تکنولوژی و حوزه فین‌تک است، افزود: تاکنون چالش‌هایی از سوی فعالان این بازار از جمله بورس‌‌‌ها و سپرده‌گذاری از جمله در خصوص سامانه‌های معاملاتی مطرح شده است که از طریق سایت فین‌استارز در اختیار استارت‌آپ‌‌‌ها و عموم قرار گرفته تا برای آن راه‌حل ارایه کنند.

هامونی با بیان این‌که فین‌استارز2018 چالش‌محور خواهد بود، از حاضران خواست تا چالش‌های هلدینگ‌‌‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مواردی که تکنولوژی می‌تواند یاری‌رسان این شرکت‌ها باشد را بیان کنند تا به استارت‌آپ‌‌‌ها در خصوص آن اطلاع‌رسانی شود و چنانچه آنها بتوانند در این راستا به شرکت‌ها کمک کنند، مذاکره را برای همکاری شروع کنند. وی یادآور شد که در فین‌استارز، علاوه بر استارت‌آپ‌های حوزه مالی، استارت‌آپ‌های حوزه بانک و بیمه نیز حضور دارند.

وی بیان کرد که نتایج نیازسنجی‌هایی که در جلسات همفکری انجام می‌شود به استارت‌آپ‌‌‌ها منتقل می‌شود تا استارت‌آپ‌های متناسب با این نیاز‌‌ها جذب شوند.

مدیرعامل فرابورس ضمن تأکید بر لزوم آشنایی بیش‌تر مدیران نهادهای مالی با حوزه فین‌تک از طریق بازدید از پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاه‌ها، اظهار داشت که در حوزه سرمایه‌گذاری بر فناوری‌های مالی باید روی افرادی که فکر متناسب با نیازهای شرکت‌ها دارند سرمایه‌گذاری شود و صرفاً به تکنولوژی آنها توجه نشود؛ چرا که به این طریق می‌توان با کمک افراد همفکر به ایجاد فناوری‌های مورد نیاز پرداخت.

هامونی همچنین از موافقت بانک مرکزی با فعالیت صندوق‌های جسورانه بانک‌ها خبر داد تا به این ترتیب علاوه بر فعالیت صندوق‌های جسورانه نهادهای فعال در بازار سرمایه، شاهد ورود سایر بخش‌های بازارهای مالی به این حوزه سرمایه‌گذاری باشیم.

وی در پایان اعلام کرد که پنجمین نشست‌ هم‌اندیشی فرابورس ایران با فعالان حوزه فین‌تک در آستانه فین‌استارز۲۰۱۸ با حضور مدیران بانک‌ها و حسابرسان چهارشنبه 23اسفندماه (امروز) برگزار خواهد شد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد