بورس کالا از شفاف‌‌‌ترین ساختارهای اقتصادی است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: موضوع مطرح شده به تازگی در جلسه‌ای در وزارت اقتصاد بررسی و در آنجا نیز به سندیکای لوله و پروفیل اعلام کردیم که سازمان بورس آماده ارایه پیشنهادات و نقطه نظرات سندیکا در راستای اصلاح و بهبود است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی بورس کالای ایران، شاپورمحمدی در نشست شورای گفت‌و‌گو با تأکید بر این‌که ساختار بازار سرمایه و از جمله بورس کالا، شفاف‌‌‌ترین ساختار موجود در اقتصاد است، گفت: مطرح کردن مباحث کلی در جلسات نمی‌تواند برای صنایع راه‌گشا باشد، اما بازهم تأکید می‌کنیم که ما پیشنهادات برای اصلاح روند‌‌ها را روی چشمانمان می‌گذاریم؛ پس انتظار داریم که اگر ضعفی در روند معامله یک محصول وجود دارد، به‌طور مشخص عنوان شود تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص ترکیب هیأت مدیره بورس کالا نیز عنوان کرد: در این مورد نیز قانون تجارت تعیین تکلیف کرده است. این‌که بگوییم یک تولیدکننده نباید عضو هیأت مدیره بورس کالا باشد، طبیعتاً مصرف‌کننده نیز نباید عضو باشد؛ پس هیأت مدیره را چه افرادی باید تشکیل بدهند؟ در ضمن مگر می‌توان حق رای را از سهامدار گرفت چراکه این سهامداران هستند که اعضای هیأت‌مدیره را تعیین می‌کنند و به این ترتیب طرح مواردی که هیچ مصداقی ندارد، نمی‌تواند به حل موضوع کمک کند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد