افزایش ارزش معاملات فرابورس ایران

معاملات فرابورس ایران در بیست‌ودومین روز از اسفندماه96 با دادوستد بیش از 193میلیون ورقه به ارزش حدود 12هزارو865 میلیارد ریال پایان یافت که بخش عمده‌ای از ارزش معاملات به فروش اوراق اجاره سهام شرکت واسط مالی مرداد یکم به منظور تأمین مالی شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی اختصاص داشت.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی فرابورس ایران، در این روز حجم و ارزش خرد معاملات بازار سهام در مجموع بازارهای اول، دوم، پایه و مشتقه و SME به 174میلیون سهم به ارزش بیش از 401میلیارد ریال رسید که از این میزان نماد ذوب آهن با نقل و انتقال 31میلیون سهم به ارزش 25میلیارد ریال و نماد گروه صنایع کاغذ پارس با مبادله 12میلیون سهم به ارزش 46میلیارد ریال به ترتیب بالا‌‌ترین میزان حجم و ارزش معاملات را در مجموع این بازار‌‌ها تجربه کردند.

شاخص کل فرابورس نیز با افت واحدی در ارتفاع 1078 واحدی ایستاد. به ترتیب نمادهای «میدکو»، «ارفع»، «دماوند» و «ذوب» در حالی بالا‌‌ترین تأثیر منفی را بر آیفکس گذاشتند که در سمت مقابل نمادهای «هرمز» و «زاگرس» با تأثیر مثبت بر این نماگر مانع از افت بیش‌تر آن شدند.

همچنین نمادهای «اتکام»، «کمرجان» و «گکوثر» با بالا‌‌ترین رشد قیمتی و در سمت مقابل نمادهای «بساما»، «وگستر» و «ارفع» با بالا‌‌ترین افت قیمتی روبه‌رو شدند.

بازار اوراق با درآمد ثابت نیز معاملات این روز را با خرید و فروش نزدیک به 13میلیون ورقه به ارزش بیش از 12هزارو345میلیارد ریال خاتمه داد. در صدر این بازار، اوراق اجاره سازمان تأمین اجتماعی با نماد «تأمین97» ایستاد که روز جاری 10میلیون ورقه به ارزش 10هزار میلیارد ریال از این سری اوراق به منظور تأمین مالی شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی به فروش رسید.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد