رییس اداره کل سازمان و روش‌های بانک‌ملی

تسهیلات مسکن بانک‌ملی با سود17.5درصد خواهد بود

مسهود طاهری- هادی‌سالارخیلی در مراسم رونمایی از اوراق تسهیلات مسکن بانک‌ملی در فرابورس در نشست خبری افزود: افرادی که سپرده‌های کوتاه‌مدت در بانک‌ملی دارند می‌توانند علاوه بر 10درصدی سودی که از این بانک دریافت می‌کنند، اوراق تسهیلات مسکن هم از بانک دریافت کرده و وام 60میلیون تومانی مسکن بگیرند.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، رییس اداره کل سازمان و روش‌های بانک‌ملی ادامه داد: این سپرده‌گذاران علاوه بر 10درصد سودی که از بانک دریافت می‌کنند، می‌توانند با فروش این اوراق مسکن 3 تا 4درصد سود هم به این صورت دریافت کنند چون این اوراق در فرابورس قابلیت معامله دارد یعنی سپرده‌گذار هم می‌تواند از تسهیلات مسکن استفاده کند و هم می‌تواند اوراق مسکن را به فروش برساند.

سالارخیلی گفت: با فروش این اوراق مسکن ­  قیمت ­ در بازار شکسته می‌شود و در حال‌حاضر این اوراق حدود 63هزار تومان در بازار خریدوفروش می‌شود.

وی افزود: انحصار خرید اوراق با این اقدام کم‌تر می‌شود و متقاضیان می‌توانند بنابه درخواست خود خرید کنند و این امتیاز بسیار مثبتی برای سپرده‌گذارانی است که در بانک‌ملی سپرده‌گذاری می‌کنند.

رییس اداره‌کل ‌سازمان و روش‌های بانک‌ملی با اشاره به این‌که اوراق تسه مسکن را تا 4 ماه نمی‌توانید خریدوفروش کنید، ادامه داد: این اوراق مسکن در زمان دریافت قابلیت خریدوفروش دارد و سود 3 تا 4درصدی را برای سپرده‌گذار خود به همراه خواهد داشت.

سالارخیلی گفت: متقاضیان با فروش این اوراق می‌توانند تسهیلات مسکن را برای هر نفر 60میلیون تومان و برای هر زوج 120میلیون تومان و در شهرستان‌های بالای 200هزار نفر برای هر نفر 50میلیون تومان و برای هر زوج 100میلیون تومان دریافت کنند و در سایر مناطق 80 میلیون تومان وام را دریافت کنند.

وی افزود: هر فردی می‌تواند بیش از 60میلیون تومان هم اوراق بخرد ولی سقف تسهیلات مسکن در تهران برای هر نفر 60 میلیون تومان است که نرخ این وام 17.5درصد تعیین شده و بازپرداخت آن 12ساله است.

سالارخیلی گفت: اقساط این وام به صورت پلکانی و از حدود 900هزار تومان شروع می‌شود و هر فرد برای دریافت وام 60 میلیون تومانی باید 120 برگ اوراق خریداری کند.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد