بر‌ترین مشاوران فعال در بازار دارایی فکری فرابورس

تاکنون تعداد ۲۹۴ اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری در فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری قرار گرفته و ارزش معاملات این بازار نیز به ۵۷ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال رسیده است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی فرابورس، نتایج جدید‌ترین بررسی‌ها از عملکرد مشاوران فعال در بازار دارایی فکری فرابورس ایران حاکی از آن است کارگزاری‌های «آینده‌نگر خوارزمی» و «سهم آشنا» به ترتیب بالا‌ترین سهم را از ارایه اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری به فهرست عرضه و نیز عرضه آنها در بازار دارایی فکری به خود اختصاص داده‌اند و از این نظر در جایگاه اول و دوم فعال‌‌ترین مشاوران این بازار قرار گرفته‌اند.

تاکنون تعداد 294 اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری در فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری قرار گرفته و ارزش معاملات این بازار نیز به 57 میلیارد و 850 میلیون ریال رسیده است. در این میان کارگزاری‌ آینده‌نگر خوارزمی با ارایه 126 اختراع، یک طرح صنعتی و یک علامت تجاری و موفقیت در انجام 6 معامله در این بازار به ارزش 39 میلیارد و 350 میلیون ریال، عنوان موفق‌‌ترین مشاور فعال در بازار دارایی فکری را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست ایستاده است.

کارگزاری سهم آشنا نیز از خردادماه سال 1393 که بازار دارایی فکری فرابورس ایران راه‌اندازی شده توانسته است ثبت 93 اختراع و 9 طرح صنعتی را در فهرست عرضه‌های این بازار رقم بزند، ضمن آن‌که معامله دو اختراع و یک طرح صنعتی را نیز به ارزش 18 میلیارد و 500 میلیون ریال با موفقیت به انجام برساند.

در این میان کارگزاری‌ پارسیان، تأمین سرمایه لوتوس پارسیان و کارگزاری تأمین سرمایه نوین نیز در جایگاه سوم تا پنجم بر‌ترین مشاوران فعال در زمینه عرضه‌های بازار دارایی فکری قرار دارند؛ کارگزاری پارسیان ثبت 27 اختراع و یک علامت تجاری، تأمین سرمایه پارسیان 8 اختراع و کارگزاری تأمین سرمایه نوین 6 اختراع را به فهرست عرضه‌های این بازار ارایه کرده‌اند.

همچنین مشاور سرمایه‌گذاری معیار و کارگزاری بانک ملت هر کدام با 4 اختراع، کارگزاری حافظ، تأمین سرمایه تمدن و کارگزاری بانک کشاورزی نیز با دو اختراع در پله‌های ششم تا دهم مشاوران فعال در فهرست عرضه بازار دارایی فکری ایستادند.

فرابورس ایران در یازدهم خرداد سال 1393 با راه‌اندازی بازار دارایی فکری، اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری را به یک مسیر مشخص هدایت کرد تا از این رهگذر صاحبان ایده و نوآوری، مخترعان و مبتکران بتوانند در فضایی شفاف و رقابتی، دارایی فکری خود را با قیمت مناسب در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند و از این طریق تأمین مالی شوند. از آن زمان تاکنون نیز 6 اختراع، دو طرح صنعتی و یک علامت تجاری در این بازار به فروش قطعی رسیده یا مجوز بهره‌برداری از آن برای مدت معین صادر شده است.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد