معاون فرابورس اعلام کرد

رسیدگی سریع به تخلفات معاملاتی

مسعود طاهری- معاون فرابورس اعلام کرد: با هرگونه تخلف معاملاتی در بازارهای فرابورس با استفاده از ابزارهای کنترلی به شدت برخورد می‌شود. به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، بهنام محسنی در نشست خبری «یک دیدار یک عرضه» در فرابورس که به تشریح ظرفیت‌های شرکت ‏«عطرین نخ قم»‏ ‏اختصاص داشت، با انتقاد از بازارسازی‌های مصنوعی در بازار پایه فرابورس اعلام کرد: روند معاملات برخی شرکت‌ها در ساعات ابتدایی و پایانی نشان می‌دهد که عده‌ای با سوءاستفاده از موقعیت بازار پایه نسبت به بازار‌سازی اقدام می‌کنند که علاوه بر رصد، نظارت‌های همیشگی و برخوردهای قانونی از سوی فرابورس، سرمایه‌گذاران نیز می‌بایست اینگونه مسایل را دقیق ارزیابی و نسبت به خرید و فروش سهام اقدام کنند.

اکوسیستم متفاوت بازار پایه

معاون فرابورس در این نشست خبری با بیان این‌که معاملات شرکت‌ها در بازار پایه فرابورس با اکوسیستم معاملاتی متفاوتی نسبت به سایر بازار‌ها در جریان است، به سرمایه‌گذاران در این بازار هشدار داد که با تحلیل قوی و جامع در این بازار فعالیت کنند.

هشدار درباره دفاتر غیرقانونی کارگزاری

محسنی در خصوص وضعیت فعلی فرابورس و تحولات آن افزود: فعالیت‌های غیرمجاز در پوشش کارگزاری‌ها خارج از بازار سرمایه به تازگی با سوءاستفاده از اعتماد سرمایه‌گذاران نسبت به ارایه خدمات اقدام می‌کنند که این کار غیرقانونی است و پیگیری‌های قضایی از سوی سازمان بورس اوراق بهادار و فرابورس آغاز شده است و چند مورد تخلف که صورت گرفته در مسیر برخوردهای قانونی قرار دارد.

میزان تسهیلات بانکی شرکت

در ادامه این نشست خبری مدیرعامل شرکت فرابورسی عطرین نخ قم در پاسخ به سؤال خبرنگاری، درباره میزان تسهیلات دریافتی شرکت اعلام کرد: شرکت تا به حال به میزان ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات از سیستم‌ بانکی با نرخ ۱۸ درصد دریافت کرده است. حامد مقدم درباره این که آیا شرکت عطرین نخ قم تحت تأثیر واردات مواد خام برای تولید محصولات خود است، گفت: تقریباً صددرصد ظرفیت مواد خام برای تولیدات از داخل کشور تأمین می‌شود و این مسأله ریسک سودآوری شرکت در بازار سهام را پوشش می‌دهد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد