رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی ‌و منابع طبیعی کشور

دستگاه‌های دولتی با شرکت‌های بدون مجوز کشاورزی قرارداد نبندند

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: در قانون الزام به وجود پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای فعالیت مرتبط و مجاز نبودن دستگاه‌های دولتی به ارجاع کار و عقد قرارداد با شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای و پیمانکاری فاقد پروانه تأکید شده است.

به گزارش پانا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی ایران احمد‌ کبیری، اظهار‌ کرد: در نامه‌ای از وزیر جهادکشاورزی درخواست شد تا با معرفی شرکت‌های فاقد مجوز به سازمان نظام مهندسی، برای دریافت پروانه، بتوانیم ارجاع کار و عقد قرارداد با این شرکت‌ها را ساماندهی و بر فعالیت آنها نظارت کنیم.

وی به قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و هیأت دولت اشاره کرد و گفت: در این قوانین الزام وجود پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای فعالیت در بخش کشاورزی و همچنین مجاز نبودن دستگاه‌های دولتی به ارجاع کار و عقد قرارداد با شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای و پیمانکاری فاقد مجوز‌(پروانه اشتغال سازمان) ذکر شده است.

کبیری با بیان این‌که صدور مجوز فعالیت شرکت‌ها بر اساس ماده (2) قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی انجام می‌گیرد، تصریح ‌کرد: بنا‌بر‌این ماده قانونی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی‌ و منابع طبیعی موظف است نسبت به صدور مجوز فعالیت برای شرکت‌های خدمات مهندسی، مشاوره‌ای، فنی ‌و اجرایی کشاورزی اقدام و بر فعالیت آنها نظارت نماید.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی با اشاره به وظیفه دستگاه‌های دولتی در قبال ماده (3) آیین‌نامه اجرایی قانون تأسیس سازمان، اظهار‌ کرد: بر اساس ماده (3) آیین‌نامه اجرایی قانون تأسیس سازمان، دستگاه‌های دولتی موظفند طرح‌ها و پروژه‌ها و نیز انجام فعالیت‌های مشاوره‌ای و پیمانکاری موضوع این آیین‌نامه را صرفاً به اشخاص حقیقی ‌و حقوقی دارای پروانه در زمینه‌های تخصصی و در حدود صلاحیت و رتبه آنها ارجاع نمایند.

 

به گفته وی، مطابق ماده (2) آیین‌نامه اجرایی قانون تأسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اعضای سازمان (حقیقی ‌و حقوقی) برای انجام فعالیت‌های مهندسی کشاورزی‌ و منابع طبیعی ملزم به داشتن پروانه اشتغال از سازمان هستند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد