رییس اتاق اصناف آستارا مطرح کرد

بازارچه مرزی قربانی سیاست‌های غلط

رییس اتاق اصناف آستارا معتقد است: نابرابری موجب شده تا بازرگانان کشور آذربایجان بتوانند به راحتی وارد کشور شوند و با قیمت پایین اجناس مورد نیازشان را تهیه کنند اما بازرگانان ایرانی برای ورود به آذربایجان باید ویزا داشته باشند و نتوانند مانند گذشته از این کشور واردات داشته باشند و این موضوع موجب از بین رفتن قدرت بازار مرزی این شهرستان با سابقه‌ چند دهه‌ای خود شده است.

عارف‌باباش‌پور در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران اظهارکرد: ‌بازرگانان آذربایجانی به راحتی وارد ایران می‌شوند و تمام اجناس و حتی دارویی که برایش یارانه می‌دهیم را با خود می‌برند اما در4سال اخیر بازرگانان ایرانی باید با ویزا و به سختی از مرز عبور کنند و مرز برایشان بسته است.

وی افزود: ‌زمانی طبق پروتکل مرزی بازرگانان ایرانی هر روز می‌توانستند به جمهوری آذربایجان بروند و به همین دلیل بازار مرزی رونق زیادی داشت و با 5هزار عضو علاوه بر اشتغال‌زایی، یکی از بازارچه‌های قدرتمند شمال کشور محسوب می‌شد و یکی از دلایل مسافرت توریست‌‌ها به این شهر بود. در این بازارچه پوشاکی که به صورت تجارت چمدانی وارد می‌شد، به فروش می‌رسید.

رییس اتاق اصناف آستارا به وضعیت بازار و اتاق اصناف این شهر اشاره ‌کرد و گفت: ‌دچار مشکلات اساسی هستیم؛ به‌طوری که توان برآمدن از پس هزینه‌های اتاق را هم نداریم و حتی به سختی حقوق کارمندانمان را می‌پردازیم. در مورد بازار هم تمام امید ما به دو هفته پایانی سال است و این روز‌ها موجب می‌شود کمی بازار جان بگیرد.‌‌

باباش‌پور در آخر در مورد نمایشگاه بهاره افزود: ‌نمایشگاه‌ بهاره در آستارا با ۹۰غرفه شروع به‌کار کرده و با تخفیف ۱۵درصدی اجناس را در اختیار عموم قرار داده است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد