دفتر آمار و فرآوری داده‌های وزارت صنعت، معدن‌ و تجارت اعلام‌ کرد‌

راه‌اندازی پایگاه داده ظرفیت‌های تولید و تجارت

پایگاه ظرفیت‌های تولید و تجارت شامل داده‌های مرتبط با مجوز تمامی فعالیت‌های بخش‌های صنعت، معدن‌ و تجارت راه‌اندازی شد.

به گزارش شاتا، این پایگاه براساس سیاست‌های کلی نظام به ویژه سیاست‌های نظام اداری (ابلاغی مقام‌معظم‌رهبری)، منشور حقوق شهروندی، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و آیین‌نامه‌های مرتبط با قانون‌، سیاست‌های کلان دولت و وزارت صنعت، معدن ‌و تجارت برای شفاف‌سازی اطلاعات و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این حوزه براساس اطلاع از وضعیت و ظرفیت‌های موجود در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است که تا قبل از راه‌اندازی پایگاه عموم مردم برای دستیابی به این اطلاعات نیاز به مراجعه حضوری به بخش‌های مختلف وزارت در سطح ستاد و یا سازمان‌های استانی داشتند. از طرفی بخشی از اطلاعات نیز به صورت مستقل در هر سامانه (سامانه‌های تخصصی وزارت) قابل دسترس برای مردم بود.

برای شفاف‌سازی و تسهیل دسترسی به اطلاعات، پایگاه ظرفیت‌های تولید و تجارت به صورت داده‌های تجمیع شده تمامی بخش‌ها در پورتال وزارت راه‌اندازی شده، لذا قابلیت دسترسی به اطلاعات بدون مراجعه و حضور در بخش‌های مختلف وزارت، برای عموم ذی‌نفعان فراهم شده است.

در این پایگاه داده‌های مرتبط با مجوزهای صنعتی، معدنی‌ و صنفی قابل دریافت بوده و به زودی داده‌های مرتبط با کارت‌های بازرگانی نیز منتشر و در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

دسترسی به این پایگاه از طریق پورتال وزارت صنعت، معدن ‌و تجارت به آدرس www.mimt.gov.ir بخش اطلاعات و آمار امکان‌پذیر است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد