عضو اتاق بازرگانی ایران

قوانین ‌و مقررات مبارزه با قاچاق ایراد دارد

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان این‌که گلوگاه‌های ارزی قاچاق مسدود شود، گفت: قوانین‌ و مقررات مبارزه با قاچاق اشکالاتی دارد که طی سالیان اصلاح نشده است.

به گزارش میزان یحیی‌آل‌اسحاق اظهار کرد: قاچاق آسیب دیرینه کشور است و همه دولت‌‌ها تقابل با آن را وظیفه خود می‌دانستند و عنوان می‌کردند که با این پدیده مقابله می‌کنیم اما موضوعی که مشخص است این است که ما کماکان قاچاق داریم.

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان این‌که مبارزه با قاچاق الزاماتی دارد که اگر قرار است فراهم شود با آرزو و شعار امکان‌پذیر نیست، افزود: براساس آمار دولت، ۱۰ میلیارد دلار قاچاق داریم که برای تأمین آن نیاز به ارز است یعنی اگر ارز کالای قاچاق تأمین نشود و گلوگاه ارزی آنها را ببندند، نمی‌توانند آن را وارد کنند.

وی با بیان این‌که قوانین‌ و مقررات مبارزه با قاچاق اشکالاتی دارد که طی سالیان اصلاح نشده است، گفت: چطور یک داعشی نمی‌تواند وارد کشور شود اما، قاچاق با تریلری به راحتی وارد کشور می‌شود و این قابل قبول نیست، معضلاتی وجود دارد که باید برطرف شود، تمام موانع برای مبارزه با قاچاق مشخص است و فقط نیاز به عزم دارد.

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: سیستم‌های ارزی ما در گذشته به گونه‌ای بود که این میزان ارز را حتماً تأمین می‌کردند اما، در حال حاضر که شرایط تغییر کرده، دولت وظیفه‌ای برای تأمین این ارز ندارد و اگر بخواهد با قاچاق مبارزه کند باید با ورودی و خروجی ارز، قاچاق را کنترل کند که این امر شدنی است.

آل‌اسحاق با بیان این‌که قاچاق ۱۰ میلیارد دلار اثر مخرب بزرگی بر کشور دارد، تصریح‌کرد: یک‌سری ذی‌نفع وجود دارند که اجازه نمی‌دهند با این موضوع مقابله شود، وقتی کالا‌های قاچاق در شهر‌های مختلف کشف می‌شود یعنی به راحتی وارد می‌شود حال یا از گمرک رسمی یا غیررسمی، اما آن برخوردی که باید باشد نیست.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد