نماینده اتاق اصناف ایران در استان گیلان مطرح ‌کرد

تضعیف اصناف با تصویب برخی قوانین

نماینده اتاق اصناف ایران در استان گیلان، شهر رشت گفت: قید تعدد حضور برای رؤسا و نمایندگان هیچ ارگان و سازمانی وجود ندارد و تنها این قید برای اصناف لحاظ شده است که منطقی نیست و مانع از رشد و پیشرفت اصناف خواهد شد.

حمید‌انزانی در گفت‌وگو با ‌پایگاه خبری اصناف ایران با تأکید بر این‌که اصناف باید به جایگاه واقعی‌شان برسند، اظهارکرد: اصناف اثر گذار‌ترین بخش در حوزه اقتصادی کشور هستند و این‌که بخواهند با تصویب برخی قوانین اصناف را تضعیف کرده یا به انزوا ببرند درست نیست چرا که اقتصاد کشور را تضعیف خواهد شد.

وی تصریح‌کرد: این‌که نمایندگان مجلس در قانون آورده‌اند که اعضای هیأت مدیره اتحادیه‌ها بیش از دو دوره متوالی نمی‌توانند حضور داشته باشند به ضرر اصناف است و به معنایی حذف افراد با تجربه و دارای سابقه کار از حوزه اصناف خواهد بود.

نماینده اتاق اصناف ایران در رشت اظهار‌کرد: انتظار اصناف از نمایندگان حاضر در مجلس این است که برای قانونی که به نفع بازار و اصناف تصویب می‌کنند شناخت درستی از اصناف و بازار داشته باشند.

وی ادامه‌داد: در حال حاضر رفع نقایص قانون نظام صنفی بزرگ‌‌ترین چالش پیشِ‌روی نمایندگان اتاق اصناف ایران است که باید به آن رسیدگی شود.

انزانی گفت: اصناف خانواده پر جمعیت و اثرگذار نظام اقتصادی کشور هستند اصناف باید در کانون‌های تصمیم‌گیر کشور، جایگاه داشته باشند و حداقل در رابطه با تصمیماتی که به خود آنها مربوط است، مورد مشورت قرار بگیرند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد