زلزله تازه در دنیای فناوری؛ یاهو به تاریخ می‌پیوندد

به دنبال نهایی شدن فرایند خرید یاهو توسط وریزون، معدود بخش‌های باقی مانده این شرکت تحت عنوان آلتابا و به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

به گزارش مهر، شرکت مخابراتی وریزون بعد از طی فراز و نشیب‌هایی قصد دارد یاهو را با پرداخت 4.8 میلیارد دلار خریداری کند و بخش‌های فروخته نشده یاهو نیز Altaba Inc نام می‌گیرد.

با تغییر نام یاهو به آلتابا، هیأت مدیره جدید ۵ نفره آن را هدایت خواهند کرد. اسامی این اعضا عبارت خواهد بود از تور‌براهام، اریک‌برانت، کا‌ترین‌فریدمن، توماس‌مک‌نری و جفری‌اسمیت.

این افراد پس از فروش یاهو به وریزون آلتابای تازه شکل گرفته را هدایت می‌کنند و اریک‌برانت ریاست هیأت مدیره آن را بر عهده خواهد داشت.

مریسا میر، مدیرعامل فعلی یاهو در هیأت مدیره جدید حضور نخواهد داشت و اعضای هیأت مدیره فعلی نیز آن را ترک خواهند کرد.

انتظار می‌رود فرایند خرید یاهو توسط وریزون در 3 ماهه اول سال ۲۰۱۷ تکمیل شود. وریزون علاوه بر خرید یاهو، سهام آن در شرکت علی‌بابا، یاهوی ژاپن و چند مجموعه دیگر را خریداری می‌کند.

یاهو یکی از خاطره‌انگیز‌ترین شرکت‌های فناوری برای ایرانیان است. زیرا بسیاری از آنان اولین بار با استفاده از خدمات پست الکترونیک یاهو با این نوع خدمات آشنا شدند.

یاهو در اواخر دهه ۹۰ میلادی 4 مگابایت فضای رایگان برای تبادل ایمیل در اختیار کاربران قرار می‌داد. علاوه بر این سرویس گپ یاهومسنجر نیز برای بسیاری از ایرانیان خاطره‌انگیز بوده است.

 

یاهو در ماه‌های اخیر با افشای هک شدن اطلاعات کاربران بیش از یک میلیارد حساب کاربری پست الکترونیکش و همین طور برملا شدن همکاری این شرکت با آژانس امنیت ملی آمریکا بسیار بدنام شده بود.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد