درخواست «هاشمی" از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که در سال آتی و با کمک وزارت ارتباطات، در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرهای خوبی در حوزه سلامت داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، سیدحسن هاشمی در جلسه با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، در خصوص جمعبندی جلسه و همکاری‌هایی که در آینده بین وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات صورت خواهد گرفت، گفت: با توجه به دلگرمی که از سوی وزارت ارتباطات داده شد، امیدوارم جلساتی که در سال آینده برگزار می‌کنیم، با سرعت بیش‌تری ادامه داشته و اقدامات ما در حوزه IT و خدمات الکترونیک در حوزه سلامت سامان بیش‌تری پیدا کند.

وزیر بهداشت با بیان این‌که امیدوارم که در دولت دوازدهم خدمات به صورت واقعی الکترونیک شود، اظهار داشت: از وزارت ارتباطات درخواست داریم، از جوانانی که به نوشتن و ساختن اپلیکیشن‌‌‌ها مبادرت می‌ورزند، حمایت کند و آزادسازی توسط این وزارتخانه باشد، تا بازار کار و اشتغال و کسب درآمد برای آنها فراهم شود، این حمایت از سوی ما شدنی نیست و مقاومت زیادی وجود دارد و این فرصت از مردم گرفته می‌شود.

بنابر اعلام وبدا، هاشمی درباره اهمیت فناوری اطلاعات در حوزه سلامت تصریح کرد: تمام دست اندرکاران حوزه سلامت بر این باورند که محال بود طرح تحول سلامت با موفقیت روبه‌رو شود، بدون این‌که به فناوری اطلاعات رجوع داشته باشیم و محور اقدامات را با پایه آن بنا کنیم. مثلا در مورد ثبت بیماری‌ها، هزینه‌ها، سرویس‌دهی، بیمه و سایر اقدامات، گام اول IT و فناوری اطلاعات است و بیش‌ترین فشار در سیستم در این بخش است.

وزیر بهداشت گفت: امیدواریم سال۹۷ با لطف خدا و کمک وزارت ارتباطات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، خبرهای خوبی در حوزه سلامت داشته باشیم.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد