زمزمه آغاز رجیستری برای تبلت‌ها!

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا از برنامه‌ریزی برای رفع موانع واردات رسمی تبلت‌های سیم‌کارت خور به کشور در جهت رجیستری این کالا، خبر داد.

حمیدرضا‌دهقانی‌نیا در گفت‌و‌گو با مهر، با بیان این‌که مطابق با طرح تعریف شده در ساماندهی بازار تجهیزات سیم‌کارت خور، اجرای طرح ثبت و شناسه‌دار کردن تبلت نیز الزامی شده است، افزود: بر این اساس به دنبال مکانیزمی برای اجرای این قانون هستیم.

وی ادامه‌داد: در فرایند رجیستری تبلت هم‌اکنون با موضوع تصحیح و تطبیق فرایند رسمی واردات این محصول مواجه هستیم که پس از انجام اقدامات مقتضی رجیستری تبلت نیز آغاز می‌شود.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا افزود: مشکلی که هم‌اکنون در واردات رسمی تبلت وجود دارد این است که تبلت‌های با برند تجاری معتبر با شارژر 3تیغه وارد کشور می‌شوند اما استاندارد کشور ما این شارژر‌ها را مورد پذیرش قرار نمی‌دهند و باید شارژر دو تیغه باشد. اما مشکل اینجاست که تولید این شارژر‌ها از ابتدا به صورت 3تیغه بوده است.

وی توضیح داد: در این راستا یکی از موانعی که واردات رسمی این کالا را با مشکلاتی همراه کرده، این موضوع است.

دهقانی‌نیا با تأکید بر این‌که باید به سمت کنترل کردن بازار تبلت و شفاف‌سازی این بازار پیش رویم خاطرنشان‌کرد: قانون رجیستری مربوط به تمامی تجهیزات سیم‌کارت خور می‌شود و هم‌اکنون تبلتی وجود ندارد که مردم از آن استفاده کنند و سیم‌کارت خور نباشد به همین دلیل موضوع رجیستری این کالا در دستور کار قرار دارد اما زمان انجام آن در سال آینده به رفع موانع واردات رسمی این کالا برمی‌گردد.

طرح ثبت و شناسه‌دار کردن تجهیزات سیم‌کارت خور از مهر ماه امسال برای گوشی‌های موبایل انجام شد و هم‌اکنون حدود ۵۰ درصد برندهای موجود در بازار مشمول طرح رجیستری شده‌اند، بر این اساس قرار است در فاز بعدی رجیستری تبلت‌های سیم کارت خور نیز در دستور کار قرار گیرد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد