رییس سازمان فضایی ایران تأکید کرد

افزایش سهم صادرات علمی در گرو توسعه روابط بین‌الملل

رییس سازمان فضایی ایران ضمن تأکید بر لزوم اجماع، همدلی و همفکری بین ارکان بخش فضایی کشور گفت: با استفاده از تمام ظرفیت‌ها، فناوری‌های به‌دست آمده در کشور را به سمت خلق ثروت هدایت خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، ‌براری، معاون وزیر ارتباطات در بازدید از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی اظهارکرد: هم‌اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه فضایی از توان علمی بالایی برخوردار است و مطابق اسناد بالادستی و برنامه چشم‌انداز 1404، باید رتبه اول منطقه در این حوزه باشیم. برای رسیدن به ‌این مهم باید از حداکثر ظرفیت حوزه فضایی کشور استفاده شود تا با همدلی و تعامل بتوانیم به چشم‌انداز ترسیم شده در اسناد بالادستی این حوزه دست پیدا کنیم.

وی افزود: توسعه بخش فضایی کشور در همه بخش‌ها، هدف اصلی سازمان فضایی ایران است و باید همه کمک کنیم تا نیازهای کشور در این حوزه مرتفع شود. سازمان فضایی تلاش خواهد کرد که سهم و مشارکت پژوهشگاه فضایی در برنامه توسعه فضایی کشور پررنگ‌تر شود و پژوهشگاه فضایی به عنوان نیروی محرک این بخش به ایفای نقش بپردازد. با استفاده از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود در این پژوهشگاه، سطح تعامل و همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با دانشگاه‌ها توسعه یابد و بتوانیم شرکت‌های دانش‌بنیان را حمایت، تقویت و توانمند کنیم.

براری گفت: با اجماعی که میان متولیان این حوزه شکل گرفته، تلاش خواهد شد با استفاده حداکثری از توان بومی کشور و دانش و نیروی متخصص داخلی بتوانیم فناوری‌های به‌دست آمده در کشور را به سمت خلق ثروت هدایت کنیم.

رییس سازمان فضایی ایران ضمن تأکید بر اهمیت حضور حداکثری در مجامع بین‌المللی و تقویت ارتباطات با کشورهای صاحب فناوری و کشورهای منطقه گفت: ظرفیت بسیار مناسبی در خصوص تجاری‌سازی بخش فضایی در کشور وجود دارد و با تلاش‌هایی که در سال‌های گذشته انجام شده است، هم‌اکنون دانش در کشور ایجاد شده و صاحب فناوری‌هایی هستیم که می‌توانیم از آنها در جهت تولید ثروت برای جامعه بهره ببریم. لازم است با توسعه روابط بین‌المللی و دسترسی به بازارهای منطقه‌ای، سهم صادرات علمی خود را نیز ارتقا دهیم.

براساس اعلام روابط‌عمومی سازمان فضایی، در این بازدید براری به همراه معاونین و مدیران سازمان فضایی از بخش‌های مختلف و زیرساخت‌های موجود در پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی بازدید به عمل آوردند و گزارش‌های مربوط به پیشرفت پروژه‌ها و ظرفیت‌های موجود در این پژوهشکده توسط مدیران ذی‌ربط ارایه شد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد