زبان برنامه نویسی پایتون، «جاوا» و «سی» را کنار می‌زند

اگر چه در حال‌حاضر زبان‌های برنامه نویسی «سی» و «جاوا» محبوب‌ترین‌ها در جهان هستند، اما تا چهار سال دیگر زبان برنامه نویسی پایتون این دو را به حاشیه می‌راند.

به گزارش فارس به نقل از زددی‌نت، بر اساس فهرست زبان‌های برنامه نویسی Tiobe، زبان پایتون هم‌اکنون در میان زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف از نظر میزان محبوبیت بعد از سی و جاوا در رتبه سوم است، اما به زودی هر دو را کنار خواهد زد.

پایتون از نظر سرعت رشد سالانه هم نسبت به رقبای خود وضعیت بهتری دارد و بیشترین امتیاز را از این لحاظ به دست آورده است. در حال‌حاضر جاوا با امتیاز 15 رتبه اول و سی و پایتون به ترتیب با 13.3 و 8.5 درصد رتبه‌های دوم و سوم را در اختیار دارند.

مهندسان نرم‌افزار به علت کارآیی، انعطاف‌پذیری و سهولت استفاده از پایتون در مقایسه با جاوا و سی از آن استقبال می‌کنند. درک این زبان برای افراد نوپا نیز ساده‌تر از زبان‌های جاوا و سی است.

در حال‌حاضر در فهرست محبوب‌‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی بعد از پایتون، سی‌پلاس پلاس، ویژوال بیسیک، دات‌نت، C#، جاوا اسکریپت، پی‌اچ‌پی، اس‌کیو‌ال و اسمبلی قرار دارند.

زبان برنامه‌نویسی پایتون توسط خیدو فان روسوم در سال ۱۹۹۱ در کشور هلند طراحی شد. فلسفه ایجاد آن تأکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه‌های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است. کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده‌اند و در مقابل کتابخانه‌هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند.

-----


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد