احتمالاً در آینده شاهد هک‌های بیشتر اپل خواهیم بود!

از نظر تاریخ تولید گوشی‌های هوشمند، اپل همیشه به عنوان استاندارد طلایی امنیت سایبری شناخته شده است. اما دو هک اخیر ممکن است این برداشت را تغییر داده و اپل اکنون هدف اصلی هکرها باشد.

به گزارش انتخاب، حملات سایبری آینده به لطف دسترسی جهانی به نرم‌افزارهای اختصاصی اپل، احتمالاً کاربران آیفون و مک را هدف قرار خواهد داد. پیش از این ، هکرها مایکروسافت و سیستم عامل ویندوز را طعمه می‌کردند و اپل می‌تواند طعمه بعدی باشد.

سال‌ها بود که اپل به عنوان استاندارد طلای امنیت سایبر شناخته می‌شد و تصور می‌شد که برنامه‌ها و سیستم‌عامل‌های آن غیر قابل نفوذ هستند. بهار گذشته ، هکرها از یک آسیب‌پذیری در برنامه پیام‌رسان واتساپ برای نصب بدافزار روی تلفن‌های هوشمند از جمله آیفون‌ها استفاده کردند. پس از پذیرش تماس‌های تلفنی هکرها از طریق واتساپ، هکر امکان نفوذ به تلفن‌های کاربران را به دست می‌آورد. این نقص نخستین بار در ماه می اعلام کرد.

سپس یک هک جدید علیه اپل ظاهر شد: محققان گوگل در ماه آگوست فاش کردند که یک هک آیفون ممکن است مسلمانان اویغور در چین را هدف قرار دهد. آیفون‌های قربانیان هنگام بازدید از وب‌سایت‌های مخرب خاص، که قادر به نصب بدافزارهای جاسوسی بودند، به خطر افتاده بودند. البته در هر دو مورد ، اپل در زمان اعلام عمومی، مسائل را برطرف كرده بود اما هک آیفون جدید اخیر شاهکاری بود که قبلاً کاملاً غیرممکن بود. هکرها نه تنها در iOS نفوذ کردند بلکه به تعدادی از اطلاعات موجود در آیفون یک قربانی نیز دسترسی پیدا کردند. داده‌های مکانی ، عکس‌ها و پیام‌ها و به عبارتی دیگر همه چیز برای گرفتن این اطلاعات در دسترس بود.

اکنون، یک کارشناس فضای مجازی پیش‌بینی می‌کند که هک‌های اپل حتی بیشتر می‌شود. الکس ‌هاید، مدیر ارشد تحقیق و توسعه شرکت امنیت سایبری SecurityScorecard ، به بیزینس اینسایدر گفت: اپل اکنون هدف اصلی هکرهایی است که به دنبال پول یا قدرت هستند. به گزارش استراتژی آنالیتیکس ، این شرکت با داشتن 18درصد سهم بازار جهانی تلفن‌های هوشمند، در سه ماهه چهارم سال 2018 میلادی با سهم بازار جهانی تلفن‌های هوشمند، دومین سهم بازار گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داد.

یک بررسی از 300 هکر در سال 2018 نشان داد که ویندوز به طرز فاحش به عنوان آسان‌ترین درگاه ورود هک‌ها دیده می‌شود، در حالی که اپل غیرقابل نفوذ تر به نظر می‌رسید. اما اکنون که هکرها در چندین نوبت با موفقیت در سیستم عامل‌های اپل ورود کرده‌اند، به احتمال زیاد با یک سرنوشت مشابه روبه‌رو می‌شوند. اپل ظاهراً این موضوع را تشخیص داده و به همین دلیل نیز جوایز خاص خود را به هکرهای کلاه‌سفید که می‌توانند ضعف‌های امنیتی شرکت را تشخصی دهند اختصاص داده است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد