فروش ارز تلگرام در آمریکا ممنوع شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا طی اقدامی ‌فوری دستور توقف فروش رمزارز تلگرام در این کشور را صادر کرده است.

به گزارش مهر به نقل از ورج، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) طی یک اقدام فوری به طور رسمی ‌به گروه تلگرام (شرکت مادر پیام‌رسان تلگرام) دستور داده تا فروش رمزارز خود به نام گرم را متوقف کند.

SEC اعلام کرده این شرکت و زیرمجموعه آن به نام TON Issuer Inc ، فروش 1.7 میلیارد دلار رمز ارز خود را قبل از راه‌اندازی شبکه بلاکچین تا ۳۱ اکتبر ثبت نکرده اند.

از آنجا که این کمیسیون قوانین اوراق بهادار را درباره رمز ارز اجرا می‌کند، این عمل تلگرام خلاف قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا است.

استفانی آواکیان، مدیربخش اجرای قوانین SEC در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدام امروز ما برای اجتناب از سرازیر شدن توکن‌های دیجیتال تلگرام به بازار‌های آمریکایی است. به اعتقاد ما این توکن‌ها به طور غیر قانونی فروخته شده‌اند. متهمان نتوانسته‌اند اطلاعات مربوط به فعالیت‌های تجاری Grams و Telegram ، وضعیت مالی، عوامل ریسک و مدیریتی را که قوانین اوراق بهادار به آنها نیاز دارند، به سرمایه‌گذاران ارائه کنند.

اما اگر تلگرام تا ۳۱ اکتبر عرضه اولیه رمزارزهای خود را انجام ندهد، باید مبلغی که برای سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کرده را به صاحبان آنها بازگرداند.

طبق اطلاعات SEC سرمایه‌گذاران گرم ۱۷۱ فرد و سازمان در سراسر جهان هستند که 2.9 میلیون توکن را خریده‌اند. یک میلیون توکن توسط ۳۹ ماهیت آمریکایی خریداری شده است. اما از آنجا که تلگرام هیچ‌گاه عملیات فروش را ثبت نکرده، قانون را زیر پا گذاشته و احتمالاً مبلغ 1.7 میلیارد دلاری که جمع‌آوری کرده نیز ضبط می‌شود.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد