دولت به شعب بانک‌های خود اعتماد ندارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در مدیریت بازار ارز بیان داشت سختگیری برای فروش دلار پالس گران شدن مخابره می‌کند.

به گزارش خانه‌ملت، غلامعلی‌جعفرزاده‌ایمن‌آبادی با اشاره به وضع بازار ارز و نحوه مدیریت بانک مرکزی، اظهارداشت: با برخی رؤسای بانک‌ها و افرادی که اهل مسایل اقتصادی هستند در زمینه بازار ارز صحبت کرده‌ام، آنها می‌گویند بزرگ‌‌ترین مشکل دولت این است که به شعب بانک‌های خود اعتماد نمی‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نقد کارشناسان اقتصادی به دولت را تأیید و قبول دارد، ادامه‌داد: اگر دولت به شعب بانکی خود اعتماد کند و توزیع ارز را از این طریق بگذارد خیلی از مسایل حل می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز، بیان‌داشت: بسیاری از اقدامات دولت برای کنترل التهاب بازار ارز از جمله قواعد مالیاتی بر فروش ارز و بگیر و ببند‌‌ها جواب نداد، این مسایل نشان می‌دهد ایراد و مشکل بازار ارز جای دیگری است.

وی با بیان این‌که ایراد بازار ارز از عدم اعتماد است، گفت: اگر بانک مرکزی به شعبات بانکی خود اعتماد و توزیع ارز در بازار را از سیستم خود انجام و اجازه دهد صرافی‌‌ها در قالب روش سنتی خود عمل کنند می‌توان تا حدودی بازار را کنترل کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به دریافت مالیات از ارز، عنوان‌کرد: شاهد بودیم که مالیات بر فروش ارز نیز بدون تأثیر بود چرا که افراد حاضرند مالیات دهند چرا که از فروش ارز 10‌‌ها برابر سود می‌برند، باید تأکید کرد که تا الان روش‌هایی که انجام شده پاسخ نداده است.

جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در ادامه گفت‌وگو با خانه ملت، با تأکید بر این‌که بانک مرکزی به شعبات بانکی خود اعتماد و اقدام کند، اظهارداشت: بانک مرکزی در بخشنامه‌ای برای فروش ارز مسافرتی مدارکی چون اصل پاسپورت، اصل ویزا، اصل برگه عوارض خروج از کشور را خواسته است، باید گفت این سختگیری‌ها پاسخ منفی دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سختگیری‌ها بانک مرکزی در بازار ارز نتیجه مناسبی به دنبال ندارد، گفت: در واقع این سختگیری‌ها این پالس را به بازار می‌دهد که قرار است ارز گرانتر شود و مسؤولان می‌خواهند مانع افزایش قیمت شوند، بنابراین دولت با چنین اقداماتی گرانی را تسهیل می‌کنند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد