وزیر راه و شهرسازی

دولت به قراردادهای منعقده با بخش خصوصی پایبند است

 

عباس آخوندی با بیان اینکه دولت به قراردادهایی که با بخش خصوصی منعقد کرده کاملاً پایبند است و نرخ‌های جدید هم بر همین اساس دریافت می‌شود، تصریح کرد: اگر می‌گوییم بخش خصوصی فعال شود، باید از حقوق سرمایه‌گذار در کنار حقوق بهره‌بردار دفاع کنیم.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: ما درباره سرمایه‌گذار تعهد کردیم که میزان سرمایه‌گذاری‌‌اش در آزادراه‌ها را با سود مشخصی از محل دریافت عوارض دریافت می‌کند، که اگر دولت به تعهدش در این باره پایبند نباشد تمام نظام سرمایه‌گذاری متوقف می‌شود.

وزیر راه با تأکید بر این که معتقدیم منافع درازمدت شیوه فعلی خیلی بیشتر از آن است که برای یک کار مردم پسندانه نرخ عوارضی‌ها را کاهش دهیم گفت: این موضوع را قبلا تجربه کردیم و نتیجه آن توقف سرمایه‌گذاری در آزادراه‌ها بود.

وی خاطرنشان کرد: حالا که دولت به تعهداتش متعهد است سرمایه‌گذاران هم با علاقه مندی وارد می‌شوند و ما در این باره هم باید به تداوم سرمایه‌گذاری و سودآوری آن برای سرمایه‌گذارتوجه داشته باشیم و هم از سودهای باد آورده سرمایه‌گذاران جلوگیری کنیم.

از این عضو کابینه دوازدهم درباره تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر ممنوعیت ادامه فروش هواپیما به ایران هم سؤال شد.

او گفت: در این باره بحث و انتظاری که از اروپا داریم این است که مستقل از تصمیم آمریکا به قراردادهای خود و تضامینی که می‌دهند پایبند باشند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: البته باید صبر کنیم تا مذاکرات آقای ظریف با اتحادیه اروپا به پایان برسد بعد اظهارنظر قطعی کنیم.

از آقای آخوندی درباره احتمال ورود هواپیماهای جدید که کار خرید آن قطعی شده است نیز سؤال شد که وی پاسخ داد: بحث‌هایی در حال انجام است اما من همیشه علاقه مندم خبرهای انجام شده را بدهم نه خبرهای در دست انجام را، بنابراین باید صبر کرد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد