سخنگوی کمیسیون عمران مجلس

صنعت بانکرینگ در حال گسترش است

 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: تردد کشتی‌های تجاری از آب‌های سرزمینی ایران، این فرصت را به ما می‌دهد که از طریق صنعت بانکرینگ سوخت تولیدی خود را به این کشتی‌ها بفروشیم.

به گزارش خانه‌ملت، صدیف بدری با اشاره به ضرورت توسعه بنادر کشور به ویژه در صنعت بانکرینگ، گفت: کشور در سال‌های گذشته با وجود ظرفیت‌های بسیار بالا در صنایع مختلف نتوانسته به دستاوردهای چشمگیر دست پیدا کند، به‌طور مثال ایران ظرفیت‌های بالایی در میادین مشترک داشته، اما متأسفانه از این امکانات به درستی استفاده نشده است، حال صنعت بانکرینگ نیز به عنوان یک صنعت نوپا در عرصه بنادر، به تدریج در حال گسترش است.

کشور امارات در صدر درآمدزایی در حوزه بانکرینگ

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه‌داد: البته در عرصه منطقه‌ای، کشورهایی مانند امارات به پیشرفت قابل توجهی در حوزه بانکرینگ دست یافته‌اند و در شرایط کنونی بخش زیادی از درآمدهای این حوزه متعلق به کشور امارات بوده و جمهوری اسلامی بخش اندکی از درآمد‌ها را به دست می‌آورد.

تردد سالانه 50 هزار کشتی در منطقه خلیج‌فارس

وی گفت: براساس آمارها، سالیانه حدود 50 هزار کشتی از منطقه خلیج‌فارس تردد می‌کند که این آمار نشان‌دهنده آن است که صنعت بانکرینگ به عنوان ابزاری برای فروش سوخت و نفت به کشتی‌ها، می‌تواند جایگاه برجسته و پر اهمیتی داشته باشد.

موقعیت استراتژیک بنادر ایران کلید توسعه صنعت بانکرینگ

بدری ادامه‌داد: از طرف دیگر با توجه به موقعیت استراتژیک بنادر در تنگه هرمز و همچنین بنادر در دریای عمان، ایران قادر به درآمدزایی کلان از طریق صنعت بانکرینگ خواهد بود، زیرا در صورت توسعه امکانات و تجهیزات این صنعت، کشتی‌ها بنادر ما را به دیگر کشور‌ها ترجیح خواهند داد.

تردد کشتی‌های تجاری از آب‌های سرزمینی؛ فرصتی مناسب برای فروش مستقیم سوخت

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح‌کرد: همچنین تردد کشتی‌های تجاری از آب‌های سرزمینی ایران، این فرصت را به ما می‌دهد که از طریق صنعت بانکرینگ سوخت تولیدی خود را به این کشتی‌ها بفروشیم، یکی دیگر از ظرفیت‌ها، کیفیت بالای سوخت جمهوری اسلامی است که این مسأله کشتی‌ها را ترغیب به خرید از ما می‌کند.

وی ادامه‌داد: قطعاً توسعه صنعت بانکرینگ در بنادر کشور نیازمند تخصیص اعتبارات کلان و همچنین برنامه‌ریزی دستگاه‌های متولی است، زیرا ما امروز نیازمند گسترش روش‌های فروش سوخت به کشورهای دیگر هستیم و این صنعت می‌تواند در این عرصه به ما کمک کند.

ضرورت سیاست‌گذاری دولت برای جذب سرمایه‌گذاری جهت توسعه صنعت بانکرینگ

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: قطعاً دولت باید استراتژی انگیزشی را برای سرمایه‌گذاران، جهت سرمایه‌گذاری در بنادر کشور به ویژه صنعت بانکرینگ صورت دهد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد