پورشه خودروی هیبریدی شاسی بلند عرضه کرد

شرکت خودروسازی پورشه از تازه‌‌ترین محصول هیبریدی شاسی بلند خود موسوم به کاین هیبرید رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رانندگی با این خودرو در ۶حالت مختلف بر مبنای شرایط جاده ممکن است. علاوه بر این خودروی یادشده دارای ترمزهای اضطراری است که در شرایط دشوار و پیش‌بینی نشده فعال شده و جان افراد را نجات می‌دهند.

قیمت پایه این خودرو ۷۹۹۹۰ دلار بوده و قدرت موتور آن به ۴۵۵ اسب‌بخار می‌رسد. این موتور ترکیبی از یک موتور 3لیتری توربو وی‌۶ و یک موتور الکتریکی 14.1کیلووات ساعتی است که نسبت به مدل قدیمی همین خودرو ۴۰ اسب‌بخار بیش‌تر قدرت دارد.

شتاب صفرتاصد خودروی یادشده تنها 4.7 ثانیه است که برای یک خودروی هیبریدی شاسی‌بلند و سنگین رکوردی مناسب محسوب می‌شود. حداکثر سرعت خودروی یادشده ۲۵۰کیلومتر در ساعت است و در صورت استفاده از موتور برقی صرف این رقم به حداکثر ۱۳۳کیلومتر در ساعت افزایش می‌یابد.

وزن خودروی یادشده ۲۳۰۰کیلوگرم بوده و برای اولین بار در طراحی آن از چرخ‌های ۲۲اینچی استفاده شده است. شارژ باتری‌های برقی این خودرو به ۸ساعت زمان نیاز دارد. هر چند با استفاده از شارژر تقویت شده این رقم به تنها دو ساعت و نیم کاهش می‌یابد.

در صورت فعال کردن این خودرو در حالت ورزشی تنها از موتور گازوئیلی استفاده می‌شود. در حالت Sport Plus هر دو موتور گازوئیلی و برقی فعال می‌شوند. در حالت هیبریدی راننده می‌تواند از قدرت موتور‌ها بر مبنای نیاز خود استفاده و آنها را تنظیم کند. در حالت E-Power تنها موتور برقی و در حالت E-Charge و E-Hold هم از موتور برقی با کیفیت‌ها و تنظیمات متفاوتی بهره گرفته می‌شود.

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد