وزیر صنعت

خودروسازان اجازه افزایش بیش از 9.6درصد را ندارند

گروه خودرو، وزیر صنعت،‌معدن‌وتجارت در خصوص قیمت برخی خودروهای داخلی گفت: افزایش بیش از9.6درصدی قیمت خودروهای داخلی مجاز نیست.

به گزارش مناقصه‌مزایده، به‌دنبال افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو و سایپا که موجب اعتراض زیادی از سوی مصرف‌کنندگان و نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی شده است، وزیر صنعت اعلام کرده «افزایش بیش از 9.6درصدی قیمت خودروهای داخلی مجاز نیست».

وی افزود: خودروسازان داخلی حق افزایش بیش از این میزان را ندارند و مردم باید تخلفات را گزارش کنند.

وزیرصنعت تأکید کرده است: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گزارش‌ها را بررسی و با تخلف احتمالی برخورد کند.

افزایش قیمت خودرو آن هم بدون ضابطه و براساس سلیقه خودروساز باعث شده تا کمیسیون صنایع مجلس به این موضوع ورود پیدا کرده و در صدد بررسی آن برآید. نمایندگان کمیسیون صنایع معتقدند یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو، نرخ تورم و نوسانات نرخ ارز است که باید این دو موضوع از همدیگر تفکیک داده شده و تأثیر آنها بر قیمت تمام‌شده یک خودرو مورد ارزیابی قرار گیرد. برخی از نمایندگان معتقدند در مقطعی شرکت‌های خودروساز از توانمندی داخلی و استفاده از قطعات ساخت داخل صحبت می‌کنند اما وقتی ارز گران می‌شود قطعات وارداتی را بهانه کرده و اقدام به افزایش قیمت‌ها می‌کنند که این موضع برای ما علامت سؤال دارد. باید ارزبری خودرو‌ها نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گیرد تا تکلیف مردم مشخص شود.

علاوه بر این بیش از 15تن از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم اخیراً با ارسال نامه‌ای به محمدشریعتمداری وزیر صنعت،‌معدن‌وتجارت خواستار لغو افزایش قیمت خودرو ‌شده‌اند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد