رییس هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان استان اصفهان

۴۰۰ میلیارد تومان مجموع طلب قطعه‌سازان از تمام خودروسازان داخلی

صنعت قطعه‌سازی به عنوان یکی از صنایع مادر و تأمین‌کننده نیازهای خودروسازان در شرایط کنونی کشور با مشکلات مختلفی از جمله نبود نقدینگی و افزایش سرسام‌آور مواد اولیه روبه‌روست و این در حالی است که مشتریان قطعه‌سازان با پرداخت نکردن تعهدات خود، ضمن کاهش حجم نقدینگی تولیدکنندگان قطعه، بار مضاعفی را به صنعت دیرین قطعه‌سازی کشور وارد آورده‌اند. به همین دلیل پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، مجموعه‌ها و صنایع وابسته خودرو اصفهان در ۸۵۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی و ۹۵ تولیدکننده برتر آغاز به‌کار کرد.

در مراسم گشایش این نمایشگاه ابراهیم احمدی، رییس هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان استان اصفهان با بیان اینکه گردش مالی صنعت خودروسازی صدهزار میلیارد تومان است، گفت: مجموع طلب قطعه‌سازان از تمام خودروسازان داخلی نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان است.

احمدی، با اشاره به اینکه امروز زنجیره قطعه‌سازی و صنعت خودرو شرایط خاصی دارد، اظهار کرد: اکنون علاوه بر تحریم‌های خارجی، درگیر تحریم‌های داخلی نیز هستیم.

وی با نگاه به صنعت خودرو طی سال‌های گذشته به خصوص از سال ۹۰ به بعد، گفت: متأسفانه در این سال‌ها صنعت خودروسازی کشور آزادی عمل نداشت، در حالیکه تمام صنایع از جمله فولاد، آلومینیم و مس افزایش قیمت داشتند، اما با بی‌مهری صنعت خودرو از افزایش قیمت آن جلوگیری شد.

رییس هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان استان اصفهان با اعتقاد بر اینکه پیش‌فروش خودرو‌ها نیز تحت فشار شرایط خاص کشور انجام شد، افزود: برای جلوگیری از ورود مردم به بازار سکه و ارز، سیاست پیش‌فروش خودرو در پیش گرفته شد.

احمدی با بیان اینکه با وجود چالش‌های زیاد، می‌توان با تبدیل چالش‌‌ها به فرصت، قطعات خودرو را بومی‌سازی کنیم، تصریح کرد: طبق آمار سال گذشته بیشترین عمق ساخت داخل قطعات خودروهای سواری مربوط به استان اصفهان بوده و امیدوارم عمق ساخت داخل خودروهای سواری در استان افزایش یابد.

وی درخصوص طلب قطعه‌سازان از شرکت‌های خودروساز داخلی، گفت: مجموع طلب قطعه‌سازان از تمام خودروسازان داخلی نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان است و تاکنون بازه‌زمانی پرداخت بدهی قطعه‌سازان ۱۲۰ روزه تعیین شده است.

رییس هیأت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان استان اصفهان با بیان اینکه بعضاً مطالبات به قدری بالاست که در بازه‌زمانی ۱۲۰ روز امکان پرداخت آن وجود ندارد، اظهار کرد: در حال‌حاضر مهم‌ترین مشکل قطعه‌سازان خرید نقدی قطعات و مواد اولیه مورد نیازشان است، در حالیکه طلب خود را باید در موعدی ۱۲۰ روزه دریافت کنند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد