برگزاری جلسه بررسی راهکارهای پیشگیری از سرقت شبکه‌های برق غرب مازندران

در جلسه مشترک شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران و پلیس پیشگیری استان مازندران، راهکارهای پیشگیری از سرقت تجهیزات و خرابکاری در حوزه برق مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مناقصه‌مزایده، فرح‌زاد، مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب‌مازندران در این نشست با تقدیر از پیگیری‌‌ها و همکاری نیروی انتظامی در زمینه شناسایی و برخورد با سارقان شبکه‌ها و تأسیسات برق، در سخنانی اظهار داشت: سرقت از تجهیزات برق علاوه بر ایجاد خاموشی و قطع برق، موجب اختلال در خدمت‌رسانی مطلوب به مردم و به تبع آن نارضایتی عمومی در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به برخی از اقدامات پیشگیرانه شرکت توزیع در این زمینه، تصریح کرد: شناسایی نقاط آلوده و سرقت خیز، آگاه‌سازی مشترکان، اطلاع‌رسانی از طریق صدا و سیما و جراید، تعامل با مراجع انتظامی و قضایی، ارتباط مردم با شرکت توزیع از طریق سامانه 5000121 و شماره تماس 121، از جمله مهم‌‌ترین اقدامات این شرکت در راستای کاهش سرقت تأسیسات و تجهیزات برقی است.

ذبیح‌ا...پهلوانی، رییس پلیس پیشگیری استان مازندران نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت نقش برق در زندگی امروز، گفت: با توجه به حساسیت جایگاه و نقش صنعت برق در جامعه و تأکید بر مقوله پیشگیری، می‌بایست عوامل آسیب‌زا و شرایط ارتکاب جرم و موقعیت‌هایی که برای سارقان فراهم می‌شود، کنترل شود.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌‌ترین تبعات سرقت از تجهیزات برقی، ایجاد نارضایتی عمومی و قطع تمامی فعالیت‌‌ها می‌شود که باید در این زمینه به شدت حساس بود و اقدامات پیشگیرانه انجام داد.

 

رییس پلیس پیشگیری استان مازندران، خاطر نشان کرد: علاوه بر برقراری گشت‌های منظم و پیگیری‌های انتظامی، نیاز است که موضوع از نقطه نظر حقوقی نیز مورد پیگیری و بررسی کامل قرار گیرد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد