با توافق سازمان زمین‌شناسی

ورود بخش خصوصی به اکتشافات جدید معدنی در استان مرکزی

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با توافق سازمان زمین‌شناسی کشور، شناسایی ذخایر جدید معدنی و اکتشاف در 5 محدوده استان مرکزی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام می‌شود.

محمدرضاحاجی‌پور در گفت‌وگو با مهر، ضمن انتقاد از روند غیر علمی سنوات گذشته در نحوه اکتشافات بخش معدن اظهار داشت: با توجه به پتانسیل‌هایی که در حوزه معدن در استان مرکزی وجود دارد، باید با بهره‌گیری از علم روز در اکتشافات با حداقل تخریب بتوانیم بهترین بهره‌وری را در حوزه اکتشافات داشته باشیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه‌داد: در استان مرکزی از عناصر نادر خاکی برخورداریم که جزیی از برنامه‌های اکتشاف معدنی به شمار می‌روند.

وی افزود: به دنبال انعقاد تفاهمنامه با سازمان زمین‌شناسی هستیم تا بتوانیم موضوع اکتشافات را در پهنه‌های معدنی استان مرکزی عملیاتی کنیم.

حاجی‌پور خاطرنشان‌کرد: در این راستا طی سال جاری حدود 5 پهنه اکتشافی در استان شناسایی شده که پس از تأیید وزارت صنعت و انجام روال قانونی فراخوان داده شود و سرمایه‌گذار هم در این زمینه آمادگی انجام عملیات را دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: در این خصوص سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به منظور تسهیل روند صدور مجوز، نگاه ویژه به حوزه اکتشافات معدنی دارد.

وی با اشاره به این‌که استان مرکزی طی سال جاری روند رو به جلو در بخش معدن داشته، بیان‌داشت: طی سال گذشته در زمینه صدور پروانه اکتشافات معدنی، ۳۴پروانه در استان صادر شده، در حالی که امسال این رقم به ۴۸پروانه افزایش پیدا کرده، ضمن این‌که پروانه سال‌های گذشته هم تمدید شده است.

حاجی‌پور تصریح‌کرد: در موضوع گواهی کشف معدنی هم طی سال گذشته ۱۷گواهی کشف صادر شده، که امسال با افزایش روبه‌رو بوده است.

وی در زمینه صدور پروانه بهره‌برداری معدنی هم اظهارداشت: صدور پروانه بهره‌برداری از بخش معدن با هدف ایجاد اشتغال از الزامات به شمار می‌رود که در این حوزه نیز نسبت به پارسال رشد مطلوبی ثبت شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: طی سال جاری ۶۲فقره پروانه بهره‌برداری با ایجاد اشتغال برای ۳۶۰ نفر در استان صادر شده که در سال گذشته ۵۵ فقره بوده است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد