بازدهی ارزشمند فولاد مبارکه اصفهان برای سهام عدالت

معاون مالی و اقتصادی فولاد مبارکه اصفهان در خصوص سود پرداخت شده این شرکت بابت سهام عدالت گفت: با ورود نماد شرکت فولاد مبارکه به بورس در اسفندماه سال ۸۵، بلوک ۳۰ درصدی شرکت به ارزش تقریبی ۹۰۰میلیارد تومان به سهام عدالت واگذار شد تا از محل سود نقدی شرکت طی ۱۰سال، این مبلغ به صورت اقساط به حساب خزانه واریز شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده امیرحسین‌نادری، افزود: این در حالی است که از زمان واگذاری این سهام به سهام عدالت تا پایان سال مالی ۹۵، بیش از ۳۶۰۰ میلیارد تومان سود نقدی به سهام عدالت تعلق گرفته که از این مقدار، ۱۳۴۶میلیارد تومان به افزایش سرمایه اختصاص یافته و ۲۲۲۰میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت شده است. این بدان معناست که حدود ۴برابر قیمتی که سهام عدالت بابت اصل سهام طی ۱۰سال پرداخت کرده است، سود نقدی دریافت کرده است.

نادری ادامه داد: همچنین ارزش بلوک سهام عدالت با توجه به قیمت فعلی سهام، حدود ۶۳۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به قیمت واگذاری ۷برابر رشد داشته است. به بیان دیگر، طی ۱۰ سال برای سهام عدالت ۶۰۰درصد بازده قیمت و ۴۰۰درصد بازده نقدی از فولادمبارکه حاصل شده است، یعنی هزار درصد بازده طی ۱۰سال یا صددرصد بازدهی به‌طور متوسط سالانه. به جرأت می‌توان اذعان کرد که این بازدهی در هیچیک از شرکت‌های بورسی یا دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری برای سهام عدالت حاصل نمی‌شد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد