صدور ۳۵ پروانه اکتشاف معدن در آذربایجان‌غربی

رییس سازمان صنعت، معدن‌وتجارت آذربایجان‌غربی از صدور ۳۵ پروانه اکتشاف معدن طی شش ماه سال‌جاری در استان خبر داد.

جعفرصادق اسکندری در گفت‌و‌گو با مهر با بیان این‌که این تعداد در مدت زمان مشابه پارسال ۳۲ فقره بود افزود: در این مدت زمان ۱۱ فقره گواهی کشف نیز صادر شده که سال گذشته این تعداد 6فقره بود.

وی تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادر در نیمه نخست سال را ۲۳ فقره ذکر و خاطرنشان کرد: امسال ظرفیت استخراج معادنی که پروانه بهره‌برداری صادر شده ۲۲۶ هزار و ۲۰۰ تن است.

اسکندری میزان برداشت سالانه معادن استان را 6.5 میلیون تن در سال است اعلام و اضافه کرد: از این میزان چهارونیم میلیون تن مربوط به معادن دره و زره‌شوران تکاب و سایر آن مربوط به سیمان سفید و خاکستری بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن‌وتجارت آذربایجان‌غربی خام‌فروشی را از مهم‌ترین مشکلات معادن استان ذکر و خاطرنشان کرد: سال‌هاست خام‌فروشی در معادن وجود داشته و ارزش افزوده آن نیز ناچیز است که در این خصوص امسال چند واحدفرآوری در استان ایجاد شده است.

اسکندری میزان ذخیره قطعی معادن در حال بهره‌برداری آذربایجان غربی را 8.5 میلیارد تن اعلام کرد، گفت: هم‌اکنون ۵۰ درصد معادن استان فعال است که تشویق و ترغیب بهره‌برداران برای ایجاد واحدهای فرآوری برسر معادن است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد