رئیس هیأت عامل ایمیدرو خبر داد

 شناسایی پنج محدوده فسفات و بوکسیت در کهگیلویه‌وبویراحمد

رئیس هیأت عامل ایمیدرو اعلام کرد: پنج محدوده فسفات و بوکسیت در استان کهگیلویه‌وبویراحمد شناسایی شده است. وی همچنین از عملیات اکتشاف بیش از 9 هزار کیلومتر مربع در این استان خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور که با هدف بررسی اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های اکتشاف و احیای معادن کوچک به استان کهگیلویه‌وبویراحمد سفر کرده بود، افزود: تاکنون در حدود سه هزار کیلومتر از مساحت این استان عملیات اکتشاف انجام شده است.

وی افزود: یک هزار کیلومتر مربع آن فاقد معدن بوده و دو هزار کیلومتر مربع که دارای معادن بوکسیت و فسفات بوده نیز برای اکتشاف در دست اقدام است. رئیس هیأت عامل ایمیدرو از معدن فسفات «چرام» به عنوان یکی از ظرفیت‌های معدنی در این استان نام برد و گفت: 100 میلیون یورو سرمایه‌گذاری توسط بخش‌خصوصی در این معدن انجام شده است.

حمایت از طرح ملی احیای معادن کوچک

با بیان اینکه امسال برنامه اکتشاف 300 هزار کیلومترمربعی در دستور کار ایمیدرو و یک کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های بزرگ معدنی است گفت: در بخش معادن کوچک مقیاس هر تعداد پروژه که به ایمیدرو معرفی شود، آمادگی داریم حمایت‌های لازم در بخش تولید، فروش و زیرساخت را داشته باشیم.

وی یکی از محورهای توسعه استان کهگیلویه‌وبویراحمد را سرمایه‌گذاری بر روی بخش معدن دانست و تأکید کرد: زمینه تحقق این مهم نیز ایجاد زیرساخت‌ها و شناسایی عرصه‌های معدنی در گام نخست است.

غریب‌پور افزود: تاکنون ۷۵ فقره پروانه بهره‌برداری معدنی با حجم سرمایه‌گذاری افزون بر سه‌هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در کهگیلویه‌وبویراحمد صادر شده است.

وی گفت: این تعداد معدن با اشتغال ۷۵۴ نفر و دارای بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی هستند.

غریب‌پور در بخش دیگری با بیان اینکه توسعه پایدار و حفظ محیط‌زیست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است عنوان کرد: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای با سازمان محیط‌زیست به امضا رسید و ایمیدرو خود را موظف به رعایت مسائل زیست‌محیطی می‌داند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد