رئیس ایمیدرو خبر داد

ارائه راهکارهای کلینیکی برای 103 معدن کوچک مقیاس

رئیس هیأت عامل ایمیدرو از ارائه راهکارهای کلینیکی و عملیاتی برای فعال‌سازی و توسعه 103 معدن کوچک مقیاس خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور در نشست کارگروه طرح احیاء، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این طرح به عنوان یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی با سرعت مناسبی در حال اجراست و قرار است تا پایان امسال، 150 معدن فعال شود.

وی ادامه داد: کارگروه طرح یاد شده، تاکنون 11 استان را با حضور اعضای شورای هماهنگی طرح مورد پوشش قرارداده و در حال‌حاضر 10 معدن در راستای طرح مذکور به صورت نهایی فعال شده است. برای استان‌های دیگر نیز برنامه‌ریزی برای حضور اعضای شورای هماهنگی تدارک دیده شده تا تصمیمات لازم در محل و با تسریع در اقدام صورت پذیرد.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با بیان اینکه اولویت کشور، اشتغال، تولید و رونق اقتصادی است، تصریح کرد: فعال‌سازی معدن در هر منطقه، علاوه بر ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در آن منطقه، توسعه صادرات و ارزآفرینی را نیز برای کشور به همراه دارد.

وی ادامه داد: طبق مصوبه انجام شده، تأمین اعتبار طرح احیاء، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، وظیفه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی است. ایجاد زیرساخت‌های لازم برای معادن مشمول این طرح نیز از طریق طرح ایجاد زیربنای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی، صورت خواهد گرفت.

غریب‌پور با اشاره به ضرورت حضور شرکت‌های استارت‌آپی در توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: اکنون بیش سه هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد که به نظر می‌رسد بیش از 200 شرکت به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حوزه معدن فعالیت کنند.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک، از این شرکت‌ها برای حضور در نشست ایمیدرو دعوت خواهد شد و امیدواریم بتوانیم زمینه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان را برای ایجاد تحولی نو در بخش معدن کشور فراهم کنیم.

وجیه ا... جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در این جلسه با اشاره به هفت اقدام عمده عملیاتی انجام شده برای معادن مشمول طرح احیاء، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، گفت: این راهکار‌ها شامل: «معرفی به سرمایه‌گذار»، «معرفی برای تست تکنولوژی، «معرفی به سازندگان تجهیزات فرآوری» و «معرفی به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی برای اعطای تسهیلات» است.

وی افزود: اقدامات دیگر مشتمل بر «رفع مشکلات اداری معادن با همکاری معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارتخانه از طریق اختیارات شورای‌عالی معادن»، «معرفی معادن به طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی برای انجام مطالعات و اجرا» و «اعزام گروه‌های تخصصی برای بازدید از معادن و ارائه راهکار فنی و معرفی به مشاور» است.

در این نشست، از وب‌سایت طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس رونمایی غیررسمی شد. رونمایی رسمی از این وب‌سایت نیز سه‌شنبه 16 مهرماه با حضور نمایندگان سازمان‌های صنعت، معدن‌وتجارت استان‌ها انجام می‌شود.

صاحبان معادن کوچک مقیاس برای مشمولیت از حمایت‌های این طرح، می‌توانند با ورود به لینک WWW.SSMINES.GOV.IR، اطلاعات معدن خود را ثبت کنند تا پیگیری‌های لازم از سوی کارشناسان و در نهایت، تصمیم‌گیری صورت گیرد.

 

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد