مدیر اکتشافات سازمان توسعه و نوسازی معدنی خبر داد

پی‌جویی 55 درصد از مساحت خراسان‌جنوبی برای کشف ذخایر معدنی

مدیر اکتشافات سازمان توسعه و نوسازی معدنی ایران گفت: 55 درصد مساحت استان برای کشف ذخایر معدنی جدید مورد بررسی قرار گرفته است.

علی اصغرزاده در سفر به خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: این مطالعات در 11 پهنه استان به مساحت 85 هزار کیلومتر مربع و از طریق ژئوفیزیک هوایی صورت گرفته است.

به گزارش مناقصه‌مزایده، اصغرزاده ادامه داد: نتیجه این بررسی‌ها به اکتشاف 110 پتانسیل جدید، صدور 12 پروانه فعالیت، دوگواهی کشف و یک پروانه بهره‌برداری انجامیده است.

مدیر اکتشافات ایمیدرو با بیان اینکه تلاش ایمیدرو برای به نتیجه رساندن کار در بقیه پهنه همچنان ادامه دارد، افزود: خراسان‌جنوبی یکی از اولویت‌های اصلی در بحث اکتشاف است.

اصغرزاده تصریح کرد: سازمان توسعه و نوسازی معدنی ایران در بحث اکتشاف تا این لحظه فعالیت‌های خوبی در استان داشته و اکنون نیز اعلام آمادگی کرده‌ایم که اگر استان پهنه‌های جدیدی معرفی کند و هیچ محدودیتی برای فعالیت نداریم.

وی بیان کرد: مطمئنیم تمام این تلاش‌ها منجر به افزایش ظرفیت‌های معدنی، اشتغالزایی و در نهایت توسعه استان خواهد شد.

اصغرزاده گفت: بخش‌خصوصی نیز در مناطق مختلف استان مشغول فعالیت است و ما چون به حوزه کاری آن‌ها اشراف نداریم؛ لذا از استان می‌خواهیم که پهنه‌ها را به شرکت ایمیدرو معرفی کند.

وی ادامه داد: خراسان‌جنوبی، استانی مستعد در زمینه تنوع مواد معدنی فلزی و غیرفلزی است که هر کدام آن‌ها به سهم خود می‌تواند در توسعه این منطقه نقش به‌سزایی داشته باشد.

مدیر اکتشافات سازمان توسعه و نوسازی معدنی ایران یادآور شد: فعالیت ایمیدرو برای اکتشافات جدید دو نتیجه مهم به همراه دارد، یکی از آن‌ها این است که چون دولت سرمایه‌گذاری کرده، بخشی از هزینه‌های سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد و علاوه بر این با ایجاد لایه‌های اطلاعاتی، شفافیت اتفاق می‌افتد و سرمایه‌گذار می‌تواند با دید بازتر نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کند.

اصغرزاده افزود: هر چه حجم اطلاعات در ابتدای کار بیشتر باشد، ریسک کار پایین‌تر است و سرمایه‌گذار می‌تواند درصد موفقیت خود را حدس بزند.

وی در مورد همراهی ایمیدرو با سرمایهگذاران نیز بیان کرد: معمولاً سعی بر این است که تا بهره‌برداری کامل پروژه‌ها در کنار سرمایه‌گذار باشیم چرا که اگر دولت در پروژه سهیم باشد، می‌تواند رفع موانع و مشکلات را تسریع کند؛ البته اگر سرمایه‌گذار مایل باشد، می‌تواند از همان ابتدای کار، به تنهایی اقدام کند.

مدیر اکتشافات سازمان توسعه و نوسازی معدنی ایران یادآور شد: معدن طلای هیرد نهبندان، از جمله پروژه‌هایی است که بعد از کشف ذخایر در اختیار بخش‌خصوصی قرار گرفته و در حال‌حاضر توأمان با اجرای پروژه اکتشاف، مراحل طراحی، استخراج و احداث کارخانه فرآوری نیز در دست اقدام است.

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد