معاون وزیر صمت اعلام کرد

ایران هفتمین تولیدکننده برتر طلا و جواهر در دنیا

ایران با داشتن معادن طلا و سنگ‌های قیمتی در ساخت طلا وجواهرات وضعیت مطلوبی در جهان دارد به طوری که جزء10کشور اول جهان در زمینه ساخت طلا وجواهرسازی است اما متأسفانه در زمینه صادرات صنعت جواهرسازی و تولید انبوه، دچار ضعف جدی می‌باشد که نیازمند برنامه‌ریزی ، مدیریت صحیح درآموزش و حمایت می‌باشد.

به گزارش مناقصه‌مزایده، رضا رحمانی، وزیر صمت با اشاره به اهمیت توسعه صنعت طلا و جواهر در سطح کشور گفت: ظرفیت خوبی در این حوزه در کشور وجود دارد و در شرایط حاضر کشور بیش از گذشته به توسعه این صنعت نیازمند هستیم و خوشبختانه هم‌اکنون دو واحد بزرگ در خراسان و استان اصفهان در حوزه سنگ‌های قیمتی، طلا و جواهرات در دست اجرا هستند.

همچنین بهمن حسین‌زاده، معاون وزیر صنعت،معدن‌وتجارت ایران را جزء هفت کشور برتر تولیدکننده طلا و جواهر در دنیا دانست و گفت: در زمینه صادرات تولیدات این صنعت، دچار ضعف جدی هستیم.

بهمن حسین‌زاده افزود: جمهوری اسلامی‌ایران در مسابقات المپیاد جهانی ساخت طلا و جواهرسازی کشور انگلستان، توانسته در سال ۲۰۱۱ میلادی رتبه پنجم، در المپیاد جهانی کانادا سال ۲۰۰۹ میلادی دیپلم افتخار و رتبه هفتم، در سال ۲۰۱۳ میلادی و در آلمان رتبه دوم و همزمان مدال نقره و در سال ۲۰۱۵ میلادی در برزیل، دیپلم افتخار و رتبه پنجم را کسب کند که این افتخاری بزرگ برای کشور به شمار می‌رود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بر این اساس، ایران در زمینه ساخت طلا و جواهرسازی در وضعیت مطلوبی در جهان قرار داریم؛ اما در زمینه صادرات محصولات این صنعت به خصوص در رشته جواهرسازی و تولید انبوه آن، دچار ضعف جدی است.

مدیرعامل شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری‌اسلامی‌ایران خاطرنشان کرد: حضور ایران در بازارهای جهانی مستلزم معرفی توانمندی‌های این صنعت است که بر این اساس برگزاری و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی می‌تواند تأثیر به‌سزایی در رشد صادرات این حوزه داشته باشد.

همچنین اسفندیار سیفی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران نیز با بیان اینکه علی‌رغم تحریم‌ها، دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی طلا و جواهر، نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است، گفت: ۱۲۵ شرکت ایرانی و پنج شرکت خارجی از کشورهای ترکیه، ایتالیا، آلمان، انگلیس و ژاپن در این رویداد حضور دارند که ۹۰ شرکت از آنها، تولیدکننده طلا و جواهر ایرانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دنیا هفت کشور ایتالیا، ترکیه، هند، کره‌جنوبی، هنگ‌کنگ، تایلند و ایران جزء تولیدکنندگان برتر طلا و جواهر هستند و ایران می‌کوشد با افزایش میزان صادرات خود در این زمینه در میان این کشورها به رتبه برتری دست یابد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد