رئیس هیأت عامل ایمیدرو

62 درصد از اهداف نقشه‌راه معدن و صنایع‌معدنی محقق شده است

رئیس هیأت عامل ایمیدرو امروز در جلسه پایش نقشه‌راه معدن و صنایع‌معدنی تأکید کرد: میزان تحقق اهداف ایمیدرو در نقشه‌راه معدن و صنایع‌معدنی به 62.3درصد رسیده است.

به گزارش مناقصه‌مزایده، خداداد غریب‌پور یادآور شد: این سازمان از 72 راهبرد نقشه‌راه، 44 راهبرد را در اختیار دارد که تا پایان فروردینماه سال جدید، بیش از 62درصد از اهداف آن محقق شده است.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو در این نشست که به صورت ویدیوکنفرانس با حضور معاونان و مدیران ستادی و همچنین مدیران عامل شرکت‌های تهیه و تولید مواد معدنی، مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی، صندوق بیمه سرمایهگذاری فعالیت‌های معدنی برگزار شد، درباره مدل جدید احیای معادن کوچک اظهار داشت: قرار است میزان مشارکت شرکت‌های بزرگ در طرح احیاء و فعال‌سازی معادن کوچک مشحص شود که علاوه بر رونق معادن کوچک، شرکت‌های بزرگ نیز بتوانند خوراک مورد نیاز خود را تأمین کنند.

وی ادامه داد: طبق جلسه‌ای که به تازگی با شرکت‌های بزرگ داشته‌ایم، بخشی از پروانه‌های اکتشاف در اختیار این شرکت‌ها قرار داده می‌شود.

غریبپور گفت: سیاست جدید این سازمان حمایت از پایاننامه‌ها و پروژه‌هایی است که به تأمین و برطرف کردن نیاز معادن و صنایع‌معدنی بپردازد و رویکرد ما حمایت از پایاننامه‌های تقاضا محور است. معاون وزیر صنعت،‌معدن‌وتجارت تأکید کرد: هدف این است که نیازها و چالش‌های تولید و توسعه در بخش معدن و صنایع‌معدنی برطرف شود.

وی همچنین با اشاره به راهکارهای این سازمان در برون‌رفت از چالش ویروس کرونا، گفت: چنانچه مانعی بر سر راه اهداف سازمان ایجاد شود، برنامه‌ها یا استراتژی را تغییر می‌دهیم که این امر در پایش طرح‌ها و برنامه‌ها بررسی و پیگیری می‌شود.

غریب‌پور تأکید کرد: ایمیدرو اهداف را حذف نمی‌کند بلکه در تلاش است با پایش برنامه‌های کلان، نواقص را برطرف کند. وی ادامه داد: اگر به نتیجه برسیم که برنامه‌ای به دلیل تغییر شرایط قابلیت اجرایی ندارد، آن برنامه را کنار می‌گذاریم.

از سوی دیگر امیر خرمی‌شاد؛ معاون توسعه و توانمندسازی ایمیدرو اظهار داشت: با توجه به وضعیتی که ویروس کرونا ایجاد کرده، دوره‌های آموزشی را به صورت وبینار و با کمک دانشگاه‌ها اجرایی می‌کنیم. وی تصریح کرد: طبق قراردادی که با دانشگاه امیرکبیر داریم از استادان ایرانی خارج کشور نیز برای برگزاری دوره‌های تخصصی استفاده خواهیم کرد.

از سوی دیگر وجیها... جعفری؛ مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز گزارشی از وضعیت اکتشاف معادن، تولید معادن پتاس، زغال‌سنگ و همچنین برطرف کردن مشکلات راه‌اندازی یک معدن طلا ارائه کرد. به گفته جعفری، برنامه به‌روز شده، چگونگی احیاء و فعال‌سازی معادن کوچک در شرایط جدید،‌ آماده و ارائه می‌شود.

فرید دهقانی؛ مدیرعامل صندوق بیمه سرمایهگذاری فعالیت‌های معدنی نیز خبر داد که در راستای سیاست‌های ایمیدرو، قالب جدیدی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها در حال شکل‌گیری است. وی در ادامه گفت: این برنامه با همکاری معاونت علمی‌و فناوری ریاستجمهوری با امضای تفاهم‌نامه‌ای، اجرا می‌شود به طوری که دو طرف منابع خود را برای حمایت از استارت‌آپ‌ها به اشتراک می‌گذارند. در این روش ضمانت از طرح‌های این شرکت‌ها و تأمین منابع یا به صورت مشترک است یا جداگانه انجام می‌شود.

در این جلسه همچنین وضعیت اکتشاف و واگذاری پهنه‌های در اختیار ایمیدرو ارائه و مورد بررسی قرار گرفت. از سوی دیگر بر به‌کار گیری راهکارهای رفع گلوگاه‌های توسعه زیرساخت‌های ناحیه سنگان و بندر پارسیان با همکاری سرمایهگذاران تأکید شد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد