گسترش همکاری‌های ایمیدرو و نظام مهندسی معدن در حوزه آموزش

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با تأکید بر گسترش همکاری‌های بین این سازمان و نظام مهندسی معدن در بخش آموزش، گفت: بودجه بخش آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو به منظور تحقق اهداف این بخش طی سال‌جاری، تا ۲۳ میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش مناقصه‌مزایده، خداداد غریبپور در نشست کمیته آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو که با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی معدن برگزار شد، افزود: برنامه‌ریزی این سازمان در تقویت همکاری‌ها با دانشگاه‌ها و دیگر سازمان‌ها در حوزه آموزش و پژوهش همچون سال گذشته ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی تربیت حفار توسط ایمیدرو برگزار خواهد شد، افزود: در سال ۹۸ حدود ۱۷ میلیارد تومان هزینه کرد حوزه آموزش، پژوهش و فناوری در این سازمان بود که در سال ۹۹ این رقم تا ۲۳ میلیارد تومان بودجه افزایش پیدا کرده است.

معاون وزیر صنعت،‌معدن‌وتجارت با بیان اینکه دوره‌های آموزشی براساس نیازسنجی‌های احصاء شده از سازمان‌های صنعت،‌معدن‌وتجارت استان‌ها انجام شده است، عنوان کرد: دوره‌های در نظر گرفته پاسخگوی نیازهای فنی و تخصصی معدنکاران بخش‌خصوصی است.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه بومی‌سازی از اولویت‌های این سازمان در سال «جهش‌تولید» است، افزود: در مدل همکاری با دانشگاه‌ها و شرکت‌ها باید به گونه‌ای عمل کرد که شرکت‌ها نیازهای تحقیقاتی خود را به دانشگاه‌ها ارائه و دانشگاه‌ها برنامه‌های مطالعاتی و راهکارهای رفع نیازهای شرکت‌ها را اعلام کنند.

در ادامه این جلسه تقی نبئی؛ رئیس سازمان نظام مهندسی معدن طی سخنانی اظهار داشت: براساس مفاد قرارداد بین ایمیدرو و نظام مهندسی معدن تاکنون از مجموع ۶۰۰ دوره پیشبینی شده ۴۱۹ دوره توسط سازمان نظام مهندسی معدن برگزار شده است.

تقی‌نبئی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا برگزاری دوره‌های باقیمانده متوقف شد و دوره‌های باقیمانده از خردادماه آغاز می‌شود.

وی گفت: دوره‌های آموزشی شامل ایمنی معادن زیرزمینی زغال‌سنگ، دوره‌های آموزشی رانندگان خودروهای حمل‌ونقل سبک و سنگین و همچنین ایمنی برای کارگران شاغل در معادن است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ادامه داد: دوره‌های نامبرده در ۳۱ استان توسط سازمان‌های نظام مهندسی معدن استان‌ها و با همکاری سازمان‌های صنعت،‌معدن‌وتجارت کشور برگزار شد.

نبئی اظهار داشت:‌ آمادگی داریم همکاری آموزشی و پژوهشی بین این سازمان و ایمیدرو در سال‌جاری را همچون سال گذشته ادامه دهیم.

در این جلسه غلامرضا ملاطاهری؛ مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو و سمیه خلوصی؛ مدیر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو حضور داشتند و مطالبی را درخصوص برنامه‌ها و اقدامات این سازمان در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری ارائه کردند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد