احیای نبض بازاریابی پتروشیمی‌ها در4 گلوگاه صادراتی

همزمان با افزایش تحریم‌های غیرقانونی و ضرورت توسعه بازارهای صادراتی، صادرات محصولات پتروشیمی ایران به آرژانتین آغاز شده تا پس از برزیل، پاراگوئه و پرو این کشور هم به جمع مشتریان پتروشیمی ایران بپیوندد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، همزمان با افزایش تحریم‌های غیرقانونی و ضرورت متنوع‌سازی بازارهای صادراتی محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران، صادرات محصولات پتروشیمیایی به کشورهای آمریکای جنوبی هم کلید خورده است.

بر این اساس پس از صادرات چندین محموله اوره به برزیل و یا صادرات محصولات زنجیره ایزوسیانات‌ها شامل TDI (تولوئن دی ایزوسیانات) به کشورهای برزیل، پاراگوئه و پرو، حالا نوبت به آرژانتین رسیده که به جمع کشورهای خریدار محصولات پتروشیمی ایران بپیوندد.

شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه همزمان با برگزاری نمایشگاه محیط زیست تهران با انتشار گزارش مکتوبی از ارسال محصولات اوره گرانول این غول پتروشیمی غرب کشور به کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی خبر داده است.

در این راستا، محصولات اوره گرانول صنایع پتروشیمی کرمانشاه نه تنها به کشورهای مختلف آسیایی که در بازارهای کشورهای اروپایی همچون فرانسه، بلژیک، ترکیه و آلمان، کشورهای آفریقایی شامل آفریقای جنوبی، تانزانیا و موزامبیک و بازارهای جدید و نوظهور آمریکای جنوبی از جمله آرژانتین صادر شده است.

از سوی دیگر، همزمان با آغاز صادرات محصولات اوره پتروشیمی کرمانشاه به آرژانتین و آمریکای جنوبی، فعالان تجارت و بازرگانی صنعت پتروشیمی کشور، اعتقاد دارند: برای کاهش هزینه حمل محصولات پتروشیمی به آمریکای جنوبی معمولاً از کشتی‌هایی که محصولاتی را به یکی از بنادر ایران منتقل می‌کنند، استفاده می‌شود، به عبارت دیگر یک کشتی که کالای خود از کشور مبدا در آمریکای جنوبی را در ایران تخلیه می‌کند برای کاهش هزینه در برگشت محموله‌های پتروشیمی ایران را به مقصد یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بارگیری و منتقل خواهد کرد.

گفتنی است، شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با لایسنس کلاگ انگلیس در حوزه تولید آمونیاک و استامی کربن هلند برای تولید اوره گرانول در مجموع از ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 50 هزار تن اوره و آمونیاک برخوردار بوده که خوراک این مجتمع به میزان سالانه 560 میلیون مترمکعب گاز از شبکه سراسری تأمین می‌شود.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد