تولید روزانه 27 میلیون متر مکعب گاز در فاز 21 پارس‌جنوبی

مجری فازهای ۲۱و ۲۰ پارس‌جنوبی از تولید منابع گازی سکوی فاز ۲۱ با ظرفیت حدود ۲۷ میلیون متر مکعب در روز خبر داد و گفت: یک سوم از این میزان گاز تولیدی هم اکنون در پالایشگاه فازهای ٢٠و٢١ پارس‌جنوبی شیرین‌سازی و مابقی آن به پالایشگاه فازهای ۱۵و۱۶ ارسال می‌شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضاعبادی‌مجری فاز‌های ۲۱ و ۲۰ اظهار کرد: سکوی فاز ۲۱، هیچ‌گونه محدودیتی در ارسال منابع گازی به پالایشگاه خشکی این فاز‌ها ندارد و روزانه حدود ۲۷ میلیون متر مکعب گاز از این سکو به بخش خشکی ارسال می‌شود.

عبادی افزود: هم‌اکنون به منظور تأمین و افزایش توان گازرسانی به شبکه سراسری در فصل زمستان و استفاده بهینه از گاز دریافتی، روزانه حدود ۱۸ میلیون متر مکعب از تولیدات این سکو از طریق خط لوله بین فازی جهت فرآوری به پالایشگاه فاز‌ها ۱۵و۱۶ ارسال و ۹ میلیون متر مکعب مابقی هم در ردیف اول شیرین‌سازی فازهای ۲۰و۲۱ فراوری و به خط سراسری تزریق می‌شود.

مجری فازهای ٢٠ و٢١ پارس‌جنوبی ادامه داد: تلاش ویژه‌ای برای آماده‌سازی ردیف سوم شیرین‌سازی تا نیمه بهمن سال جاری در حال انجام است که در پی آن تمامی تولیدات سکوی فاز ۲۱ توسط ردیف اول و سوم پالایشگاه این فاز‌ها فرآوری و به خط سراسری ارسال شود.

به گفته عبادی پیش‌بینی می‌شود ردیف دوم شیرین‌سازی فازهای ۲۱ و ۲۰ تا دو ماه دیگر به‌طور کامل بازیابی شده و در مدار تولید قرار گیرد.

 

براساس این گزارش، پیش‌بینی شده است تا پایان سال ردیف‌های دوم و چهارم شیرین‌سازی فاز‌های ۲۱ و ۲۰ پارس‌جنوبی، پس از عملیات راه‌اندازی و بهره‌برداری از سکوی فاز ۲۰ آماده تولید گاز شوند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد