هزینه 100 میلیارد تومانی بهینه‌سازی برق پایتخت

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: سالانه 100 میلیارد تومان به صورت مستمر برای بهینه‌سازی و نوسازی سیستم‌های شبکه برق تهران سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از وزارت نیرو، حسین‌صبوری با اشاره به این‌که شرکت توزیع برق تهران بزرگ مسؤولیت تأمین برق تهران به عنوان پایتخت را داریم، گفت: شهر تهران 4 میلیون و 500 هزار مشترک دارد که 14 درصد مشترکین برق کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

وی با بیان این‌که 32 کیلومتر شبکه برق در کشور داریم، افزود: 32 درصد شبکه زمینی برق کشور در تهران است و همچنین 10درصد کل برق کشور در شهر تهران مصرف می‌شود.

صبوری با اشاره به این‌که برای تأمین برق مورد نیاز مشترکین تلاش می‌کنیم، تأکیدکرد: امروزه برق به عنوان زیرساخت اصلی توسعه و ضرورت‌های تأمین رفاه اجتماعی است و ضروری است که 24 ساعته برای ارایه خدمت به مشترکین تلاش کنیم.

وی ادامه‌داد: سالانه به صورت مستمر 100 میلیارد تومان برای بهینه‌سازی و نوسازی سیستم‌های شبکه برق تهران سرمایه‌گذاری می‌شود که البته کافی نیست. همچنین موازی با این این نوسازی توسعه شبکه برق را در حال انجام داریم که براساس افزایش میانگین 100 هزار مشترک در سال باید 150 میلیارد تومان در این راستا سرمایه‌گذاری شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان این‌که فصل زمستان به لحاظ جغرافیایی مشکلاتی برای شبکه برق پیش می‌آورد، افزود: اصلاح و بازنگری شبکه در این دوره زمانی باید انجام شود و همچنین بحث آمادگی برای تأمین برق در تابستان مطرح است که اوج مصرف است، توسعه بهینه‌سازی شبکه را به همراه فعالیت گسترده در مدیریت کاهش بار در دستور کار داریم.

به‌ گفته وی پیک مصرف برق شهر تهران 4 هزار و 666 مگاوات بود که امسال باید به 4 هزار و 900 مگاوات می‌رسید و ما با برنامه‌ریزی خود اجازه عبور از 4 هزار و 500 مگاوات را ندادیم که موارد مختلفی در این مدیریت مصرف دخیل بود که از جمله آنها بحث فرهنگسازی، پیگیری مستمر برای تغییر ساعات اداری و استفاده از مولدهای بخش خصوصی و دولتی بوده است.

صبوری درباره کاهش مصرف در تابستان امسال نیز گفت: ماحصل کاهش مصرف نزدیک 400 هزار مگاوات در شهر تهران بوده که مصرف کل تهران را به 4 هزار و 568 مگاوات رساند.

وی درباره سهم ادارت از این صرفه‌جویی نیز عنوان‌کرد: نزدیک به 250 مگاوات از تغییر ساعات ادارات صرفه‌جویی انجام شد که برای کنترل آن 250 گروه عملیاتی به 1200 مرکز بزرگ دولتی مراجعه کرده و وضعیت آنها را بررسی و راهنمایی‌هایی را ارایه کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ ادامه‌داد: همچنین دستگاه‌های دولتی موظف به خاموشی سیستم‌های سرمایشی خود در ساعات یک بعدازظهر بودند که در صورت عدم همکاری در رابطه با ان مجموعه اقدام می‌کردند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد