معاون توسعه و مهندسی شرکت نفت

فعالیت پیمانکاران در 33 طرح نفتی رصد می‌شود

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه 6.2 میلیارد دلار برای ۳۳ بسته قراردادی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید در نظر گرفته شده است، گفت: افزایش اشتغال داخلی برای سازندگان و پیمانکاران ایرانی و افزایش برداشت تا ۲۸۰ هزار بشکه نفت‌خام در روز از اهداف اصلی این ۳۳ بسته قراردادی در مناطق خشکی و دریایی کشور است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از شرکت ملی نفت ایران، رضا دهقان، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اهمیت قرارداد تولید لوله‌های جداری و مغزی طرح‌های توسعه رامشیر و منصوری برای تکمیل این دو میدان گفت: امضای این قرارداد در شرایط خاص تحریمی نشان می‌دهد چرخ توسعه صنعت نفت از حرکت نمی‌ایستد و این قرارداد اتفاقی امیدبخش در سال رونق تولید است.

به گفته وی ۱۵ گروه کالایی پرمصرف در این ۳۳ بسته قراردادی شناسایی شده است و پیمانکاران ملزم هستند برای تأمین کالاهای این طرح‌ها شرکت‌های ایرانی را در اولویت قرار دهند.

دهقان با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از رقم 6.2 میلیارد دلار صرف خرید کالا خواهد شد، افزود: با توجه به اینکه امکان تأمین ۸۰ درصد کالاهای مورد نیاز در داخل کشور وجود دارد پیش‌بینی می‌شود دومیلیارد دلار در دو تا سه سال آینده کالای داخل خریداری شود.

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: تاکنون ۱۰ قرارداد از ۳۳ بسته امضا شده است و پیش‌بینی می‌شود به زودی نیز ۱۰ قرارداد دیگر امضا شود.

دهقان افزود: ۷۰ هزار بشکه از طرح افزایش توان تولید ۲۸۰ هزار بشکه‌ای به دو میدان رامشیر و منصوری اختصاص دارد و این مسأله اهمیت قرارداد شرکت اویک و لوله گستر اسفراین را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه تیم رصد کالا برای طرح‌ها انتخاب شده است، گفت: این تیم وظیفه دارد تا فعالیت پیمانکاران طرح‌ها را رصد کند تا از کالای داخلی در مسیر توسعه طرح‌ها بیشترین استفاده شود و از تولیدکنندگان داخلی نیز انتظار می‌رود با عمل به تعهدات توسعه پروژه‌ها را تسریع بخشند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد