لزوم سرانجام یافتن سامانه نظام جامع مالیاتی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم کاهش نرخ مالیات بر عملکرد تأکید کرد.

به گزارش خانه ملت، رحیم‌زارع با تأکید بر جلوگیری از فرارهای مالیاتی، گفت: برقراری عدالت مالیاتی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی یکی از لازمه‌های نیل به هدف کاهش اتکا به درآمدهای نفتی محسوب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه‌داد: منظور از کاهش اتکا به درآمدهای مالیاتی این نیست که نرخ‌های مالیاتی با رشد روبه‌رو شد بلکه باید درآمدهای مالیاتی از طریق جلوگیری از فرارهای مالیاتی به‌دست بیاید.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح‌کرد: با توجه به نسبت مالیات به میزان تولید ناخالص داخلی باید میزان درآمدهای مالیاتی در اقتصاد کشور افزایش یابد، چرا که می‌توان براساس نسبت مذکور عنوان کرد میزان فرارهای مالیاتی در کشور بالا است.

زارع افزود: در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی موضوع لایحه اصلاح قانون مالیاتی بر ارزش افزوده در مراحل پایانی است و در این ارتباط تلاش شد که دغدغه‌های تولیدکنندگان در مسایل مالیاتی لحاظ شود.

وی تصریح کرد: موضوع به سرانجام رسیدن سامانه نظام جامع مالیاتی از سوی کمیسیون اقتصادی پیگیری شده همچنین لایحه مربوط به صندوق مکانیزه‌های فروش نیز در کمیسیون اقتصادی مصوب شده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: برای کمک به بخش تولید بحث کاهش نرخ مالیات بر عملکرد نیز مورد رسیدگی قرار می‌گیرد در هر صورت در شرایط رکود اقتصادی باید از اعمال فشارهای مالیاتی پرهیز کرد تا بخش تولید با رونق روبه‌رو شود چرا که انجام این مهم در آینده می‌تواند در افزایش درآمدهای مالیاتی مؤثر باشد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد