جایگزینی قرارداد ۷ساله پیمانی با استخدام‌های رسمی دولتی

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در لایحه ارایه شده دولت درباره اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری، استخدام رسمی در دستگاه‌های دولتی حذف شده اما مجلس به دنبال اصلاح آن است.

به گزارش خانه ملت، عبدالرضا عزیزی در رابطه با لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری، گفت: مقرر شده بود اصلاحیه این قانون به کمیسیون مشترک ارایه شود اما با پیگیری‌های انجام شده از لاریجانی به جای ارجاع به کمیسیون مشترک به کمیسیون اصلی خود یعنی اجتماعی ارجاع شد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که قانون مدیریت خدمات کشوری بعد از قانون اساسی یکی از مهم‌ترین قوانین کشور است، افزود: زیرا در این قانون در مورد سرنوشت حقوق بگیران و کارمندان کشوری و لشکری تصمیم‌گیری می‌شود.

وی با یادآوری این‌که لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری با حضور مسؤولان دولتی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس در نشست دیروز کمیسیون اجتماعی بررسی شد، تصریح‌کرد: نمایندگانی که در تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 86 دخیل بودند در این نشست حضور داشتند و از نظرات آنها استفاده کردیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که نهایت اهتمام خود را برای بررسی و تصویب هر چه سریع‌تر لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری به‌کار خواهیم برد، گفت: تلاش خواهیم کرد کلیات آن در نشست فردا تصویب شود؛ البته از هفته آینده حتی روزهایی که کمیسیون‌ها جلسه ندارند، بررسی آن را ادامه خواهیم داد تا بتوان قانونی کارآمد تصویب و آن را برای بررسی و تصویب نهایی به صحن علنی ارایه کرد.

عزیزی با یادآوری این‌که قانون مدیریت خدمات کشوری در زمان تصویب باعث عدالت شد اما در حال حاضر برخی بی‌عدالتی‌ها را به دنبال داشته و نیازمند به روزرسانی است، ادامه داد: این قانون باید به روز شود تا بتوان احتیاجات نسبی و نیازهای کارکنان دولتی و لشکری را رفع کرد.

نماینده مردم شیروان در مجلس دهم، افزود: به دنبال آن هستیم تا جایی که امکان دارد بی‌عدالتی محضی که در پرداخت حقوق کارکنان وجود دارد را تعدیل کنیم زیرا در یک مجموعه چندین کارمند در کنار هم کار می‌کنند و رشته تحصیلی، کار و زمان جذب آنها مشترک است اما متأسفانه نوع پرداختی‌ها و قراردادشان با هم تفاوت دارد و این ظلمی آشکار بوده و باید عدالت نسبی برقرار شود.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری این‌که لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری دارای 129 ماده است، افزود: دولت 67 ماده آن را اصلاح کرده و اعضای کمیسیون باید آنها را به دقت مورد بررسی قرار دهند؛ به عنوان مثال دولت در این لایحه اصلاحی استخدام رسمی را حذف و تنها قرارداد پیمانی را به مدت 7 سال جایگزین کرده یعنی سیستم رسمی دیگر وجود ندارد البته ما باید بر روی این موضوع بحث و گفت‌وگو کنیم تا بتوان به تصمیم نهایی دست یافت.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد