دولت مانع افزایش قیمت مواداولیه است

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران، از رصد ۲۴ ساعته بازار در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: مردم نگران افزایش قیمت‌ها در ماه مبارک رمضان نباشند زیرا هیچ مبنای قانونی برای این موضوع وجود ندارد.

به گزارش خانه ملت، محمدعلی‌اسفنانی با اشاره به تدابیر انجام شده برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان گفت: کالاهای اساسی در این ماه مبارک هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت.

وی با بیان این‌که برخی نگران افزایش قیمت کالاهای اساسی همسو با رشد نرخ ارز هستند، افزود: خوشبختانه با تدبیری که دولت اندیشیده به همه کسانی که مواداولیه مورد نیاز خود را نیز از طریق واردات تهیه می‌کنند، دغدغه گرانی قیمت‌ها را نباید داشته باشند.

اسفنانی با تأکید بر این‌که افزایش قیمت مواداولیه به هر دلیلی بر قیمت تمام شده کالا‌ها تأثیر خواهد داشت، تصریح‌کرد: برای جلوگیری از سونامی قیمت‌ها به این علت ارز 4200 تومانی به هر میزان مورد نیاز واحدهای تولیدی ارایه خواهد شد تا افزایش قیمتی در بازار رخ ندهد.

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به مشکل برخی واحدهای تولیدی، گفت: برخی واحدهای تولیدی در سال گذشته با ارز 3780 تومان نسبت به خرید اقدام می‌کردند اما امسال این رقم به 4200 تومان افزایش یافته از این رو دولت برای ممانعت از رشد یک باره نرخ‌ها به این دلیل در ستاد تنظیم بازار مکلف شد که ما به تفاوت نرخ ارز را به افراد پرداخت کند.

قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان ثابت است

وی تأکیدکرد: با این اوصاف به هیچ عنوان در هیچ یک از کالاهای اساسی افزایش قیمت نخواهیم داشت زیرا هیچ مبنای برای افزایش نرخ‌ها وجود ندارد.

اسفنانی با بیان این‌که در نهاده‌های دامی با افزایش قیمت جهانی مواجه هستیم، افزود: طبیعتاً در این حوزه که عمده نهاده‌های دامی وارداتی است امکان دارد با افزایش قیمت شاهد باشیم که اکنون این تأثیر در قیمت‌های داخلی ما اعمال نشده و اگر کسی افزایش قیمت داشته باشد به عنوان گران‌فروشی با آن برخورد می‌کنیم.

تدابیر لازم برای تنظیم بازار ماه رمضان اتخاذ شده است

وی با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم و تمهیدات مورد نیاز برای تأمین گوشت مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان، گفت: در بحث گوشت خوشبختانه تمهیدات لازم اندیشیده شد و هیچ کسری در این حوزه نداریم.

اسفنانی ادامه‌داد: گوشت گرم گوسفندی در ماه مبارک رمضان 33 هزار تومان عرضه می‌شود و بالاتر از آن تخلف و گران‌فروشی واحدهای عرضه کننده است.

گوشت گرم گوسفندی در ماه مبارک رمضان 33 هزار تومان عرضه می‌شود و بالاتر از آن تخلف است

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: قیمت گوشت گوساله منجمد وارداتی باید با قیمت کم‌تر از 30 هزار تومان باشد البته در این حوزه نیز ذخیره کافی وجود دارد.

وی با بیان این‌که در زمینه مرغ و تخم‌مرغ نیز هیچ کاستی در کشور برای مصرف ماه مبارک رمضان نداریم، گفت: برنج در ماه‌های اخیر افزایش نرخ محدودی داشت که کاهش قیمت با واردات در حال وقوع است.

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران با تأکید بر تشدید نظارت‌ها در ماه‌های خاص سال همچون ماه رمضان، افزود: گشت‌های مشترک سازمان تعزیرات و سایر ارگان‌های مسؤول به صورت ویژه به رصد بازار خواهند پرداخت.

حضور مستمر سازمان تعزیرات حکومتی در بازار

اسفنانی از حضور گروه‌های مختلف سازمان تعزیرات حکومتی به همراه کارشناسان مربوطه در بازار خبر داد و گفت: سامانه 135 به صورت 24 ساعته آماده دریافت شکایت‌های مردمی در خصوص گران‌فروشی و تخلف فروشندگان است.

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران یادآورشد: طبق قانون اگر گران‌فروشی صورت بگیرد بین دو تا 5 برابر گران‌فروشی صورت گرفته جریمه اعمال خواهد شد و در حال حاضر پرونده‌هایی بالغ بر اعمال 30 میلیارد تومان جریمه نیز داریم.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد