رییس سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد

ایجاد ۵۰ هزار فرصت شغلی در دستگاه‌های مختلف اجرایی طی سال ۹۷

رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: معمولاً دولت سالانه بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر جذب می‌کند.

به گزارش ایرنا، جمشید انصاری با اشاره به افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷ افزود: طبق قانون مدیریت خدمات کشوری دولت مکلف است که همه ساله حقوق کارمندان را متناسب با تورم افزایش دهد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وی ادامه داد: در لایحه بودجه‌ای که دولت به مجلس ارایه کرده افزایش متوسط ۱۰ درصدی برای کارکنان پیش‌بینی شده بود که مجلس نیز آن را تأیید کرد و برای آن قیدی لحاظ کرد که به صورت پلکانی این افزایش حقوق براساس دریافتی کارمندان تا ۲۰ درصد باشد.

انصاری با بیان این‌که دولت نیز براساس تضمین‌های مالی موجود حقوق کارمندان را ۶ تا ۱۶ درصد افزایش داده است اظهارداشت: با وجود گسترش تشکیلاتی دولت و افزایش جمعیت هم‌اکنون دو میلیون و ۳۲۰ هزار کارمند در بدنه دولت فعالیت می‌کنند.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به کوچک‌سازی دولت نیز گفت: بدنه دولت بدنه‌ای سنگین است و برای همین در قوانین سوم توسعه و دیگر قوانین هدف‌گذاری برای کوچک‌سازی دولت برنامه‌ریزی شده است.

انصاری خاطرنشان‌کرد: سیاست دولت در زمان فعلی بیش‌تر جایگزینی نیرو به جای نیروهای خروجی است و متناسب با نیروهایی که از دولت خارج می‌شوند، نیرو جذب می‌شود.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه‌کرد: معمولاً دولت سالانه بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر جذب می‌کند و از اول هفته جاری نیز آگهی استخدامی با ظرفیت استخدامی بیش از ۱۸ هزار نفر اعلام شده است.

انصاری با بیان این‌که با اعلام آگهی استخدامی در اوایل فصل پاییز امسال بیش از ۳۵ هزار نفر جذب دولت می‌شوند، گفت: نیروهای مسلح و برخی دستگاه‌های اجرایی نیز آزمون استخدامی ویژه خود را برگزار می‌کنند و با احتساب این اقدام در سال ۹۷ برای ۵۰ هزار نفر در بدنه دولت فرصت اشتغال ایجاد می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به جلسه علنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب استفساریه‌ای در مجلس، میزان افزایش پایین‌‌ترین طبقه حقوق ‌بگیر ۲۰ درصد و بالا‌ترین طبقه یک درصد خواهد بود.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: اگر این استفساریه‌ به دولت ابلاغ شود، دولت در مصوبه قبلی خود نیز تغییراتی را انجام خواهد داد و در هفته‌های آینده به‌ کارکنان اعلام خواهد شد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد