بهای طلا به مرز ۱۲۷۰ دلاری رسید

قیمت طلا در بازارهای بین‌المللی در آغاز مبادلات دیروز نزدیک به بالا‌‌ترین سطح در یک ماه اخیر رسیده است.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، کاهش شاخص سهام در بازارهای بین‌المللی، افت ارزش دلار و تشدید نگرانی‌های سیاسی تأثیر زیادی بر ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا داشته است.

براساس این گزارش قیمت هر اونس طلا دیروز با 0.1درصد افزایش به بیش از ۱۲۶۹ دلار رسیده است. ادامه نگرانی‌‌ها درباره بحران مالی و بدهی یونان نیز موجب شده است تا ارزش یورو در برابر سایر ارزهای معتبر بین‌المللی تحت فشار بیشتری قرار گیرد.

در حالی که مذاکرات بین یونان و نهادهای بین‌المللی برای اعطای کمک‌های مالی جدید ادامه دارد، بحران بدهی آتن سرمایه‌گذاران بین‌المللی را به شدت نگران کرده است.

در حالی که انتخابات سراسری آلمان و هلند در پیش است، متئو رنتسی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا نیز خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام این کشور همزمان با انتخابات آلمان شده است.

انتخابات سراسری بریتانیا نیز قرار است ۸ ژوئن برگزار شود، نظرسنجی‌‌ها نشان می‌دهد که پس از وقوع حمله تروریستی اخیر به کنسرت شهر منچستر احتمال پیروزی قاطع محافظه کاران به رهبری ترزا می، ‌نخست‌وزیر به شدت کاهش یافته است.

 

در حالی که ترزا می‌ گفته است که اگر با مقام‌های اتحادیه اروپا برای خروج از این بلوک اقتصادی و سیاسی به توافق نهایی دست پیدا نکند، بدون توافق بریتانیا را از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد ولی جرمی‌کوربین رهبر حزب کارگر تأکید کرده است که در صورت پیروزی در انتخابات ژوئن، قطعاً می‌تواند به توافقنامه‌ای برای برگزیت دست یابد. در حالی که حزب محافظه کار بریتانیا در نظرسنجی‌های اولیه پیشتازی دو رقمی نسبت به حزب کارگر داشت، این رقم در تازه‌‌‌ترین نظرسنجی‌‌ها به ۶ درصد کاهش یافته است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد