انتشار آمارهایی که به نفع طلا خواهد بود

تازه‌‌ترین تحلیل اقتصادی اینوستینگ نشان می‌دهد که انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه می ‌و آمارهای نرخ تورم منطقه یورو بیش‌ترین تأثیر را بر قیمت جهانی طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت طلا در هفته گذشته با رشد 1.16 درصدی روبه‌رو شد تا برای سومین هفته متوالی روندی صعودی داشته باشد.

براساس این گزارش نگرانی‌های سیاسی و اقتصادی در آمریکا موجب شد تا قیمت طلا روز جمعه به بالا‌ترین سطح خود در یک هفته اخیر برسد و تأثیر زیادی بر رشد تقاضای مکان امن سرمایه‌گذاری داشته باشد.

تازه‌‌ترین آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست امسال به 1.2 درصد رسیده است. وزارت بازرگانی آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که رشد اقتصادی این کشور در این مدت به 0.7 درصد رسیده است.

این پایین‌‌ترین رشد اقتصادی آمریکا از سه ماه نخست ۲۰۱۶ میلادی به شمار می‌رود. کاهش ارزش دلار در روزهای گذشته تأثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. شاخص ارزش دلار و قیمت طلا معمولاً رابطه معکوسی با یکدیگر دارند.

نگرانی‌های مربوط به بسته محرک مالی و اقتصادی دولت ترامپ و چالش‌های کاخ سفید برای تصویب برنامه‌های خود در کنگره و سنا نیز تأثیر زیادی بر افزایش تقاضا و قیمت طلا داشته است.

ادامه تنش‌های سیاسی در واشنگتن به خصوص پس از برکناری جیمز کومی رییس اف‌بی‌آی و پرونده مربوط به دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ارتباط تیم ترامپ با مقام‌های روسی تأثیر زیادی بر رشد تقاضای طلا داشته است.

به نظر می‌رسد قیمت طلا در روزهای آینده بیش‌تر تحت تأثیر انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه می‌قرار داشته باشد. این آمار‌ها می‌تواند تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن را مشخص کند.

در منطقه یورو نیز سرمایه‌گذاران منتظر اعلام آمارهای نرخ تورم هستند تا نسبت به سیاست‌های پولی بانک مرکزی اروپا گمانه‌زنی کنند.

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد