شرکت عطرین نخ قم به فرابورس پیوست

نخ‌ریسی قمی‌ها در فرابورس ایران

گروه بازارسرمایهـ سهامدار عمده شرکت عطرین نخ قم اعلام کرد: ۹۰درصد از مواد اولیه عطرین نخ قم از داخل تأمین می‌شود.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، حامدمقدم در نشست یک «یک‌دیدار، یک‌عرضه» گفت: شرکت نظرین نخ قم در عملکرد ۳ماهه خود توانسته ۱۷۰ریال از ۵۹۷ ریالی سود پیش‌بینی شده برای سال۹۶ را پوشش دهد.

مقدم ادامه‌داد: سرانه مصرف نخ هر نفر در دنیا5.9 کیلوگرم و در ایران 1.6کیلوگرم است. همچنین ماشین‌آلات شرکت اغلب اروپایی  بوده و تا حداقل دو دهه پاسخگوی مد در جامعه ایرانی است.

وی در تشریح توانایی‌های شرکت عطرین نخ قم اعلام‌کرد: عطرین نخ قم بزرگ‌ترین شرکت از نظر حجم تولید در کشور است. علاوه بر این بزرگ‌ترین شرکت در تنوع تولیدات و بزرگ‌ترین شرکت در تنوع محصولات خاص و انحصاری است.

سهامدار عمده «عطرین» با اعلام این موضوع که بزرگ‌ترین تولیدکننده کشور بوده و هرآنچه تولید می‌کند را به فروش می‌رساند، گفت: این شرکت فروش هم رتبه اول کشور است.

وی یادآور شد که ۸ درصد از کل فروش شرکت مربوط به صادرات است که برای حفظ روابط همین حد را نگه خواهیم داشت، با این‌که ارزش افزوده فروش داخل بیش‌تراست

مقدم ادامه داد: کشورهای CIS و بلوک شرق اروپا، کشورهای مقصد صادرات عطرین نخ قم هستند. همچنین نزدیک ۵۰ درصد از محصولات شرکت کاملاً انحصاری و در اختیار نخ قم است.

وی میانگین دوره وصول مطالبات در۳۱ خرداد ماه۹۲روز ذکر کرد و افزود: ۱۳شرکت زیر مجموعه در گروه گلریز وجود دارد که عطرین نخ قم دومین شرکت پس از کاغذ پارس است. مابقی شرکت‌ها نیز کم‌کم وارد بازار خواهند شد.

مقدم ادامه‌داد: تقریباً ۷۰ درصد برنامه تولید شرکت از قبل مشخص است و ۳۰ درصد از آن را تلاش می‌کنیم تا سهم خود را از واردات بگیریم.

وی در تشریح برنامه شرکت برای افزایش ظرفیت گفت: ظرفیت را به بالای ۹۰ درصد در سال ۹۷ می‌رسانیم.

 

مقدم درباره افزایش سرمایه شرکت افزود: برنامه افزایش سرمایه و طرح توسعه در شرکت وجود دارد که در زمان خودش اعلام خواهد شد، هنوز نتیجه‌گیری قطعی در این خصوص نشده است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد