فردا و از سوی سازمان خصوصی‌سازی صورت می‌گیرد

مزایده 1081میلیارد ریال املاک و دارایی‌های دولتی

1081میلیاردو726میلیون‌و919‌هزارریال ملک و دارایی دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی در روز 24‌بهمن ماه امسال از طریق مزایده واگذار می‌شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده، در این مزایده مجموعه عرضه، اعیان و حقوق ناشی از واحدهای تجاری فروشگاه پاسداران به مساحت عرضه 2021.6‌متر مربع و اعیان 500‌مترمربع به قیمت کل پایه 618‌میلیاردو497‌میلیون‌ریال به صورت 50درصد نقد و بقیه اقساط یک ساله، مجموعه عرضه، اعیان، ماشین‌آلات، تجهیزات، تأسیسات و حق‌الامتیازات فروشگاه شهرآرا به مساحت عرضه 2031.14مترمربع و اعیان 1194.25مترمربع به قیمت کل پایه 290میلیاردو595میلیون‌و976‌هزارو600ریال به صورت نقد و مجموعه عرضه، اعیان و اشجار، ماشین‌آلات، تجهیزات، تأسیسات و حق‌الامتیازات کشتارگاه جونقان به مساحت عرضه 864هزار مترمربع به قیمت کل پایه 150میلیاردریال به صورت 5درصد نقد و بقیه اقساط 8ساله روی میز فروش خواهد رفت.

علاوه بر این جایگاه سوخت آوج متعلق به استان قزوین نیز به قیمت کل پایه 22میلیاردو633میلیون‌و943هزارو200ریال به صورت 40درصد نقد و بقیه اقساط دو ساله در روز 24بهمن ماه امسال از طریق مزایده واگذار می‌شود.

براساس این گزارش، سپرده شرکت در مزایده فروشگاه پاسداران مبلغ 18میلیاردو554میلیون‌و910هزارریال، فروشگاه شهرآرا مبلغ 8‌میلیاردو717میلیون‌و879هزارو298ریال، کشتارگاه جونقان مبلغ 4‌میلیاردو500ریال و سپرده شرکت در مزایده جایگاه سوخت آوج مبلغ 679‌میلیون‌و‌18‌هزار‌و‌296ریال تعیین شده است.

خبر دیگر از سازمان خصوصی‌سازی این‌که از روز شنبه دور دیگری از پرداخت سود سهام عدالت آغاز شده که با این حساب دومیلیون‌و‌۶۰۰‌هزار نفر از مددجویانی که سابقاً تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی قرار داشتند، اما به دلایلی از پوشش آن نهاد بیرون آمدند سود سهام عدالت خود را به‌طور کامل دریافت کردند.

در ۱۱بهمن‌ماه، رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که ۱۶گروه از مشمولان سهام عدالت در ۱۲بهمن‌ماه (یعنی فردای آن روز) تمام سود سهام عدالت، مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ را دریافت خواهند کرد.

وی همچنین از مشمولان سهام عدالت که تا آن زمان شماره شِبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت نکرده‌اند خواست تا برای واریز گرفتن سود سهام عدالت خود شماره شبای بانکی خویش را اعلام کنند، چراکه سازمان خصوصی‌سازی تنها از این طریق می‌تواند این مبالغ را به مشمولان بپردازد.

اما در عین حال قرار شد سود سهام ۴گروه تا پایان اسفند ماه سال‌جاری پرداخت شود. کارمندان شاغل در دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان کشوری لشگری و تأمین اجتماعی، کارگران فصلی ساختمان، روستاییان و عشایر که از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیستند، افرادی که قبلاً تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی بودند، ولی الان وضع مالیشان بهتر شده و دیگر مددجو نیستند، 4گروهی هستند که سود سهام عدالت نگرفتند.

پوری‌حسینی در آن روز تأکید کرد که اگر شرکت‌های سرمایه‌پذیر زودتر سود تخصیصی سال مالی ۱۳۹۵ را به سازمان خصوصی‌سازی بپردازند این سازمان آن مبالغ را بدون فوت وقت به حساب دیگر مشمولان واریز می‌کند.

بنا بر همین اعلام دور دیگری از پرداخت سود سهام عدالت آغاز شده است. سازمان خصوصی‌سازی در این مورد گفته به حساب دومیلیون‌و۶۰۰هزارنفر از مشمولان سهام عدالت سود سهام عدالت واریز می‌شود که ارزش مجموع آن ۱۲۰میلیاردتومان است.

 

سیدجعفرسبحانی در این مورد اظهارکرد: افرادی که سابقاً تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی بودند اما به دلایلی از پوشش آن نهاد خارج شدند، سود سهام عدالت خود را دریافت کردند. این گروه یکی از 4 گروهی هستند که مبالغی از سود سهام عدالتشان هنوز پرداخت نشده است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد