به بهانه حرکت جوانمردانه انصاری

مزایده‌ای از جنس انسانیت

مسعود طاهری- مزایده تنها فروش اموال به قیمت بالا نیست، مزایده می‌تواند گاهی فروش یک مدال برای نشان دادن احساس، روح جوانمردی و انسانیت باشد.

در روزگاری که فشار اقتصادی کمر مصیبت‌دیدگان را خم کرده، مزایده یک مدال ورزشی می‌تواند مرحمی بر زخم‌ها باشد.

بودند و هستند کسانی که مدال‌های خود را که با زحمت و سختی‌های بسیاری به دست آورده‌اند، با انجام یک مزایده به حراج گذاشته‌اند. عزیزانی که سختی طاقت‌فرسای تمرینات و عظمت یک مدال جهانی را فدای انسانیت کردند تا به جای انداختن مدال بر گردنشان، مدالی از جنس انسانیت کسب کنند.

مزایده مدال قهرمانی مدافع تیم ملی

محمد انصاری، بازیکن حال حاضر تیم ملی ایران در اقدامی پسندیده مدال قهرمانی‌‌اش در پرسپولیس را به مزایده گذاشت. وی در گفت‌وگو با یک برنامه رادیویی، علت این کار را کمک به 14 کودک کرمانشاهی زلزله‌زده عنوان کرده است.

مزایده پیراهن هادی نوروزی به زلزله‌زدگان

آبان ماه سال قبل بود که پیراهن هادی‌نوروزی، بازیکن فقید پرسپولیس به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه به مزایده گذاشته شد. معصوم‌ابراهیم‌پور، همسر هادی‌نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس از مزایده پیراهن منقش به نام امام رضا(ع) به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داد و گفت که این بهترین یادگاری ‌هادی، برای هانی بود زیرا پدرش هر وقت گل می‌زد آن را با افتخار به هواداران نشان می‌داد. این هدیه را به مزایده می‌گذاریم، می‌دانیم روح هادی نیز شاد می‌شود و هم می‌توانیم به زلزله‌زده‌ها کمک کنیم.

ساره و ترجمه روح جوانمردی

ساره جوانمردی، شیرزن بازی‌های پارالمپیکی نیز عزیز دیگری بود که آذرماه سال قبل مدال طلای با ارزش خود در مسابقات پارالمپیک ریو را به نفع هموطنان آسیب‌دیده زلزله کرمانشاه به مزایده گذاشت. دارنده دو نشان طلای پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ گفت که هیچ ورزشکاری به اندازه من در حدفاصل پارالمپیک لندن تا ریو زحمت نکشیده بود؛ اما واقعاً جان و زندگی حتی یک نفر از هموطنانم ارزش خیلی بالاتری از این مدال‌ها دارد.

سریع‌ترین مرد عمودی جهان و تقدیم مدال!

رضا علیپور، سریع‌ترین مرد عمودی جهان که در مسابقات اوپن گوانگژو قهرمان شد بعد از زلزله کرمانشاه تصمیم گرفت تا مدالش را به همنوعان کرمانشاهی تقدیم کند. علیپور در مسابقات سنگ‌نوردی ماده سرعت با ثبت رکورد 81.5 صدم ثانیه بر سکوی نخست مسابقات سنگ‌نوردی اوپن چین ایستاد.

* محمد صادق مهریار، قهرمان پارالمپیک و ورزشکار جانباز باسابقه تبریزی نیز مدال طلای پرتاب دیسک مسابقات جهانی ۱۹۹۴ برلین خود را جهت هزینه در امور خیریه به مؤسسه خیریه مهر رضوان تبریز اهدا کرد.

* شهاب کرمی، بازیکن سابق پرسپولیس نیز مدال قهرمانی خود با این تیم در فصل شانزدهم لیگ برتر فوتبال را به همشهری‌های خود اهدا کرد.

به هر حال جاودانه شدن اتفاقی است که به راحتی میسر نیست و امثال تختی‌ها و پوریای ولی‌ها سال‌ها برای به دست آوردن دل مردم ریاضت کشیده و دست یاری به هموطنانشان رساندند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد